Neintelegeri la TID 2009

Omule, m-ai intrebat ti-am raspuns, asa intrebari asa raspunsuri. Nu-ti baga nimeni o taxa pe gat , nu-ti da nimeni cu regulamentul peste ceafa, DUNAREA este a noastra. Nu-ti spune nimeni ce si cum sa faci, daca vrei sa te dai cu barca de la izvoare pana la mare foarte bine, daca vrei sa iti incerci talentul sau pasiunea pentru a naviga sau pur si simplu, a da la vasle o poti face nestingherit.

TID-ul este un turneu organizat, o forma de manifestare in grup, care functioneaza dupa niste reguli, atat.
Respect pentru toti cei care au participat anul acesta la TID.
As vrea sa amintesc aici, daca mai este cazul, de Vifor cu pluta lui portocalie care a perseverat cu incapatanare si a ajuns la mare odata cu BMW-urile nemtilor...
De "de la FLUVIU sau iubit" Guzi, care se batea cu Clujul in slanini (care mai afumata, care mai usturoiata)... imi pare rau ca nu si-a pensionat musamaua la Sf. Gheorghe
de spargatorul de valuri cu flotoare, 4x2l PET...
de gogoasa infuriata, sau cum i-o placea lui orafaz sa-i mai spuna...
si de trimaranul umbrelos din ultimii km de TID ( stie tot Ardealul).
Sandrin care a ramas singur de la Tulcea in red canoe, la ce valuri au fost doar el stie cum a ajuns la Sf. Gheorghe.
era sa uit, Andrei, Andrei Iatan, care in loc sa se dea cu bicicleta prin parc, ne-a aratat cum se padeleaza. Pana la Tulcea nu-i de ici de colo, sa nu uitam ca este la a 3-a lui participare la TID. Bravo Andrei!

Inca o data felicitari tuturor participantilor romani.
 
Si ca sa pun si eu cireasa, promit ca la anu' platesc partea romaneasca pentru toti participanti romani si scapam de belea :)
Putem sa ne vedem de drum linistiti si fericiti.
 
Si ca sa pun si eu cireasa, promit ca la anu' platesc partea romaneasca pentru toti participanti romani si scapam de belea :)
Putem sa ne vedem de drum linistiti si fericiti.
bravo Diana ,ne-ai luat o piatra de pe inima tuturor, uameni nevoiasi si putini la minte!e bine ca macar tu ai inteles problema!
 
@Impaiatul. De fapt n-am prea inteles, dar de fapt nici nu-mi pasa care e problema.
Singura chestie de care imi pasa e ca voi merge si la anu' la TID si sper sa va revad pe toti si sa si termin :)
 
I-fy, n-ai inteles nimic si mai grav este ca nici nu-ti pasa!!!
Atunci de ce te mai bagi in discutie???
AICI E O PROBLEMA DE PRINCIPII, NU DE BANI!
 
Bravo impaiatu, eroul de la Marathon al TID-ului 2009, care a ajuns la Marea cea mare intr-o coaja de nuca facuta de manutzele lui :). Eu n-am dreptu' sa vorbesc despre TID, ca n-am participat din pacate din ratiuni familiale (deces in familie), dar vreau sa transmit respect din partea unui bizam de Brates tuturor animalelor acvatice care au participat la balaceala asta :D. Sunteti o specie aparte de baieti si fete, si ma bucur ca am avut onoarea sa va cunosc, macar prin intermediul forumului pe unii.

Totusi, ca sa nu se mai ajunga la discutii, pe viitor ar fi bine sa ne dam "asobina", cum spun lipovenii, adica sa n-avem treaba cu nemtzalai, taxe si alte prostii. Pe noi romanii conferintele si organizarile ne omoara :). Asa ca golaneala acvatica e permisa oricui, fara a fi conditionati de participarea la vreun turneu sau altul. Hai sa punem mana de la p..a, cum spune un lipovean pe aici :p, si sa ne facem caiace meseriase in care sa ne dam la anu', ca sezonu de constructie abia a inceput. Iaso barcagiilor :)
 
Vali, sunt cu tine, my friend, sunt cu tine.
Numa sa fii si tu cu noi o data ;) Poate data viitoare reusim sa ne atingem si carnurile (fara vreo conotatie vesela), nu numai mana ta de padela mea (care, vai! nici nu era a mea, ci a Guzganului).
:noroc:
 
bai!!!nu uitati ca asta e un thread in care se varsa sange ,nu va mai izmeniti cu chestii sentimentale ca ne inmuiem (ce cuvant pervers) cu totii!:))
iaso ,nashule!:rock:
 
Chiar ca veni vorba de ele:), ati apelat la ceva pentru constipatie,diaree,infectii sau totul a decurs "a la cart" fara peripetii?
 
Chiar ca veni vorba de ele:), ati apelat la ceva pentru constipatie,diaree,infectii sau totul a decurs "a la cart" fara peripetii?

Eu spre exemplu am avut in bagaje si Furazolidon pentru "deranjamente",cat si ceva laxativ....medicamente neatinse care risca sa le expire perioada de garantie .
 
eu n-am apelat la nimic ,nu am avut in trusa de prim ajutor decat niste bandaje ,pansament steril ,leucoplast ,nurofen durere ,paracetamol si niste ampicilina!
am folosit leucoplast ,la un moment dat, pt a-mi obloji basicile si ranile de la maini (fara succes deaorece se udau si era mai rau)!
o singura "macarie" m-a izbit la Tulcea (si a fost in cel mai nepotrivit moment) dar dupa aceea n-am mai avut probleme!
 
Chiar ca veni vorba de ele:), ati apelat la ceva pentru constipatie,diaree,infectii sau totul a decurs "a la cart" fara peripetii?

:)) si acum imi dau seama ;asta nu e off-topic ,facand parte din "neintelegerile" de la TID!
 
Ultima editare:
@de neintelegi.
Am inteles ca n-ati prins ziua de odihna de la Tulcea. Ce s-a intamplat?
Ca banuiesc ca ati ajuns totusi in tabere in fiecare zi.
 
@de neintelegi.
Am inteles ca n-ati prins ziua de odihna de la Tulcea. Ce s-a intamplat?
Ca banuiesc ca ati ajuns totusi in tabere in fiecare zi.
la un moment gashca s-a divizat ,unii erau mai in fata si au prins ziua de odihna plina iar altii (printre care si eu) am ajuns seara!
o parte din noi ne-am luat liber a doua zi :p si am ramas in Tulcea ,facandu-ne propria noastra zi de odihna!
a, la un moment dat n-am mai ajuns la locurile de campare stabilite ,n-am mai putut tine pasu'!


 
Ultima editare:

Back
Sus