Pescuit Chilia Veche; Drum Tulcea-Chilia Veche; pe apa Tulcea/Murighiol-Chilia veche

Salutare la toata lumea,

Am mai postat un mesaj, dar din cauza ca au fost putine reactii, as dori sa deschid un topic - pentru cei care au fost recent la pescuit la Chilia Veche.
Vreau sa ajung la Chilia Veche la pescuit la inceput de septembrie – optiunile ar fi (i) trecut cu bacul pe la Tudor Vladimirescu & 70km cu masina pe un drum dificil (~3 ore) ; sau (ii) mers cu barca de la Tulcea sau Murighiol la Chilia Veche pe apa.

Pentru cei care au fost recent, am rugamintea de a ma informa si pe mine in legatura cu starea drumului si/sau cea mai potrivita ruta pe apa : Tulcea – Chilia Veche sau Murighiol – Chilia Veche.

As vrea sa pescuiesc la rapitor pe lacurile Babina, Matita & Merhei, eventual – la Statia 11 (in regim cu plata) - la fel, as aprecia orice sfaturi informatii.

Multumesc anticipat & WE placut !
 
Salutare tuturor: anul trecut am organizat o iesire la pescuit la Chilia Veche si m-am straduit sa aflu starea drumului Tudor Vladimirescu - Chilia Veche. Din pacate n-am gasit multe informatii, iar drumul a fost destul de prost, asa ca am hotarat sa filmez si sa fac un video care sa includa si starea drumului :) - sper sa fie de folos cuiva. Cu precizarea ca anul acesta o sa schimbam destinatia ! Fire intinse

https://www.youtube.com/watch?v=Ag4H1GT_aFs
 

Back
Sus