Obtinere permis ICC pe baza certificatului RYA

Salut,
Detin certificare RYA Day skipper si planific sa iau si yachtmaster. Stie cineva daca pot lua certificarea ICC pe baza acestora, si daca da, care este procedura? Multumesc
 
Nu, nu se poate. Trebuie cursuri icc la școlile românești sau, și mai bine, vino la Eurosail la Mangalia și continuă-ți RYA...

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
pai daca fac RYA la Mangalia tot nu primesc ICC, corect? Vad ca Eurosail are doar pana la coastal skipper, eu vreau sa dau Yachtmaster coastal.
Ce scoli romanesti ofera cursuri ICC? Peste tot am gasit doar varianta romaneasca cu A,B,C,D... eu am destula experienta si calificare RYA, nu as vrea sa fac scoala iar, vreau doar echivalare.
 
Are, sună! Se poate face, din ce am înțeles, echivalare ICC... Vorbește cu Romeo, de la Eurosail și te lămurește direct.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
ICC si RYA

"pai daca fac RYA la Mangalia tot nu primesc ICC, corect?"
RYA iti da automat ICC daca ai Day Skipper si rezidenta in UK sau o tara nesemnatara a Rezolutiei 40 cum ar fi: Turcia, Grecia, Spania, s.a.
"Vad ca Eurosail are doar pana la coastal skipper, eu vreau sa dau Yachtmaster coastal"
EUROSAIL are toata schema de sail crusing, de la Start Yachting pana la Yachtmaster Ocean. Putem organiza examene la orice nivel.
Pentru YM Coastal trebuie sa dai examen cu examinator, nu exista un curs. Exista YM prep(aration for exam) fara curicula fixa, ultimul cu o curicula fixa e Coastal Skipper.
 

Back
Sus