Eurosail - Cursuri RYA
Results 1 to 5 of 5

Topic: Obtinere permis ICC pe baza certificatului RYA

Default Obtinere permis ICC pe baza certificatului RYA

Salut,
    Detin certificare RYA Day skipper si planific sa iau si yachtmaster. Stie cineva daca pot lua certificarea ICC pe baza acestora, si daca da, care este procedura? Multumesc

Nu, nu se poate. Trebuie cursuri icc la școlile romānești sau, și mai bine, vino la Eurosail la Mangalia și continuă-ți RYA...

Sent from my MI 9 using Tapatalk

pai daca fac RYA la Mangalia tot nu primesc ICC, corect? Vad ca Eurosail are doar pana la coastal skipper, eu vreau sa dau Yachtmaster coastal.
    Ce scoli romanesti ofera cursuri ICC? Peste tot am gasit doar varianta romaneasca cu A,B,C,D... eu am destula experienta si calificare RYA, nu as vrea sa fac scoala iar, vreau doar echivalare.

Are, sună! Se poate face, din ce am īnțeles, echivalare ICC... Vorbește cu Romeo, de la Eurosail și te lămurește direct.

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Default ICC si RYA

"pai daca fac RYA la Mangalia tot nu primesc ICC, corect?"
    RYA iti da automat ICC daca ai Day Skipper si rezidenta in UK sau o tara nesemnatara a Rezolutiei 40 cum ar fi: Turcia, Grecia, Spania, s.a.
    "Vad ca Eurosail are doar pana la coastal skipper, eu vreau sa dau Yachtmaster coastal"
    EUROSAIL are toata schema de sail crusing, de la Start Yachting pana la Yachtmaster Ocean. Putem organiza examene la orice nivel.
    Pentru YM Coastal trebuie sa dai examen cu examinator, nu exista un curs. Exista YM prep(aration for exam) fara curicula fixa, ultimul cu o curicula fixa e Coastal Skipper.

6.  

Alte topicuri asemănătoare

1. Obtinere permise
    de Trident īn topicul Bărci de agrement: cu motor, pentru pescuit, gonflabile
    Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 27 Aug 2013, 08:17 PM
  2. Reexaminarea pentru reinnoirea certificatului LRC
    de Constantin Lascu īn topicul Oferte charter, cursuri, turism şi servicii turistice
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 28 Jan 2013, 11:05 AM
  3. obtinere certificat clasa C
    de andreea īn topicul Probleme legislative
    Răspunsuri: 47
    Ultimul post: 30 Aug 2011, 09:55 AM
  4. Baza de date
    de Dracula1 īn topicul Construcţia de bărci
    Răspunsuri: 8
    Ultimul post: 29 Nov 2008, 06:54 AM

Tags for this Thread

Bookmarks