Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 15 of 15

Topic: Una īn Creta

Hai că a mers. Era prea lungă. Am īmpărțit-o īn două. Foileton. Va urma...

Pana aici e incitanta ca o poveste cu pirati...
    Life in colour!

Bună, Licap, acum am văzut și citit povestirea, scrisă foarte incitant dealtfel
    Am īnțeles din firul povestirii, că sursa epuizării a fost răsturnarea caiacului și decizia de a pluti īn derivă alături de el. Sigur că nu e o decizie bună, dar a fost decizia acelui moment
    Ca posesor de diverse caiace, nu am putut să nu mă īntreb de ce nu l-ai īntors, să te urci din nou īn el. Ai fi ajuns foarte repede la mal și desigur ai fi evitat plutitul īn derivă, care poate fi chiar ultima decizie din viața unui caiacist.
    Īn joaca prin valuri, īntorc un caiac rigid de circa 30 kg; redresarea unui gonflabil e floare la ureche.
    La fel și urcarea īntr-un rigid, e mai dificilă. Īntr-un gonflabil ca modelul respectiv de la Gumotex, e iarăși floare la ureche .
    Nici pe departe nu critic povestirea ta, doar creez un dialog, care poate fi atractiv pentru desfășurarea poveștii și constructiv pentru colegii caiaciști.
    Last edited by Florio; acum 1 săptămānă at 01:24 AM.

Complet de acord cu Florio, povestirea e foarte incitanta, in plus si foarte bine scrisa. Licap, nu stiu de ce ai sovait sa o postezi: ai talent!
    Din pacate nu ne-ai povestit decat punctul culminant si necunoscand detaliile, nu pot face supozitii. Binenteles, chestia cu intorsul caiacului ar fi prima intrebare, dar ar fi si altele. De pilda m-am uitat pe harti ca sa vad pe ce insulita ai ajuns, dar sunt multe, de-a roata Cretei, poate fi oricare. Pana la urma am lasat deoparte orice exercitiu de imaginatie si astept continuarea povestii.
    Life in colour!

Bine mai licap, am asteptat jumatate de an ca sa scrii, dar acum cand ai pe teava jumatatea nepublicata, de ce ne ti in asteptare? Iti place sa ne rugam de tine? sau?
    Life in colour!

6.  

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Alte topicuri asemănătoare

1. Creta, dragostea mea.
    de licap īn topicul Caiac, canoe, canotaj
    Răspunsuri: 15
    Ultimul post: 12 May 2021, 11:11 AM

Bookmarks