caiac gonflabil

m-am uitat la acest caiac pe care vreau să-l folosesc pe lacul tarnita și la mare in vacanță.la mare mai la mal sa ma dau.
pe cel de trei persoane pot să-l folosesc și singur?sau cu unul de două persoane să duc un copil de 14 ani?
https://aquamarinashop.ro/product/caiac-tomahawk-high-pressure-series/

In general, ma feresc sa-mi dau cu parerea pentru ca subscriu la conceptul libertatii fiecaruia de a face cum il taie capul, dar daca te referi la padelarea de unul singur a celui mare AIR-C 15’8″ cu latimea de 35″ / 88cm, mi se pare dificil de controlat. Noi avem un kayak de dimensiuni asemanatoare si nu este usor de guvernat. Probabil ca cel mai bine este sa-ti gasesti un raspuns pertinent padeland in prealabil ce vrei sa cumperi. Sau macar cat mai aproape.
 
n-am unde vedea sau încerca asa ceva dar ma gandesc ca mai bine mai mare decat neâncăpător
 
n-am unde vedea sau încerca asa ceva dar ma gandesc ca mai bine mai mare decat neâncăpător


N-ar fi fost rau sa poti incerca ce ti se potriveste mai bine inainte de a cumpara, dar daca zici ca nu se poate, asta e… cam ca la loz in plic.

Da, mai mare este mai incapator si uneori mai stabil, dar sigur va fi si mai greu de manevrat cand bate vantul sau valul. Vezi tu la fata locului. Macar de-ai putea cumpara de undeva de unde poti sa-l intorci daca nu ti se potriveste.

Bafta!
 
Ultima editare:

Back
Sus