Results 1 to 2 of 2

Topic: Barca de pescuit si agrement River 510

Lightbulb Barca de pescuit si agrement River 510

Salutare dragi colegi/ viitori deținători de barca

Deschid acest topic nu pentru reclama ci pentru a aduce la cunoștință celor temători de experiente mai puțin plăcute cu constructorii de bărci din Romānia. Īnainte sa īncep voi detalia puțin situația mea.
    Prin 2020, am īnceput documentarea pentru combo-ul perfect si aici participa, barca noua, motor nou, peridoc nou . Din fericire după 7 luni de căutări am descoperit River-ul , Romcraft-ul, Zenit 50, Mahona si alte modele pe care sigur le-ați găsit si voi. Spun din fericire pentru ca, am găsit River-ul 510 pe OLX la un domn din Constanta si sincer intrasem puțin la bănuieli dar am zis sa īncerc. Suspect īmi era anunțul; barca noua, motor nou, peridoc nou. Am făcut investigații, am mers la producător cerāndu-i un preț pentru un model asemănător. După cāteva discuții am ajuns si la anunț si am īntrebat care e treaba si daca īl cunoaște pe proprietar. Surpriza mea a fost cānd doamna Ramona Ichim mi-a transmis toate detaliile despre combo inclusiv despre dl. cu pricina. Per total mi-a plăcut ce am auzit si am decis sa merg mai departe cu achiziția.

In următoare partea am sa va povestesc experienta cu barca implicit producătorul.
    Cānd am ajuns acasă si am ieșit pe Snagov sa ii fac o probă , toate bune si frumoase, ajungānd acasă vine si surpriza flotorul din spate era plin ochi cu apa . Am luat legătura cu un reprezentat de la Serami TIM SRL, Tulcea sa ii explic ce am pățit si am primit īndrumări despre cum sa rezolv problema. In discuții doamna Ramona mi-a transmis ca odată ce am devenit noul proprietar al bărci m-am pricopsit si cu dumnealor pe cap.
    Sa continuam, zilele trecute a bătut vāntul si mi-a schimbat traiectoria bărci către peridoc in timp ce vroiam sa o scot la mal si am lovit barca destul de urat, mai, mai sa o sparg. Am reluat legătura cu firma si i-am rugat sa ma ajute sa o repar, dumnealor mi-au trimis:
    • un tutorial video
    • un chit de reparație complet cu tot ce trebuie

Acum aștept sa vina momentul prielnic sa o repar. Vremea din ultimele zile nu a fost una favorabila pentru reparații dar aștept!

Kit-ul cu gelcoat a costat 70 de lei si pot sa o repar de cel puțin 4 ori la cata cantitate mi-au trimis.

Rezumat: chiar daca īți cumperi barca sau barca este revanduta, asigura-te ca producătorul īți poate oferi si suport tehnic/consultanta atāt timp cat este nevoie pentru modelul achiziționat!

O zi buna!

2.  

Salut,

Urmeaza ca si eu sa achizitionez un River 510.
    Cum este barca te rog?
    Eu am sa o folosesc la Dunare cu motor de 20 CP.
    Daca ai lucruri de impartasit, m-ar ajuta.
    In rest, subscriu, Doamna de la Serami, a fost foarte amabila

4.  

Alte topicuri asemănătoare

1. Constructia unei barci de agrement si pescuit
    de Sailer īn topicul Construcţia de bărci
    Răspunsuri: 21
    Ultimul post: 24 Jul 2015, 08:33 PM
  2. DE VANZARE BARCA AGREMENT LEMA GEN II
    de hydrotech īn topicul Bărci agrement cu motor
    Răspunsuri: 4
    Ultimul post: 12 Dec 2014, 12:08 PM
  3. Vand barca Agrement + Pescuit cu cabina.
    de crisbissi70 īn topicul Bărci agrement cu motor
    Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 25 Jul 2014, 11:54 AM
  4. Cumpar barca agrement-pescuit
    de adddy_co īn topicul Bărci agrement cu motor
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 3 Feb 2014, 10:25 PM
  5. Croaziere (agrement si pescuit) in Delta Dunarii.
    de Virgil īn topicul Oferte charter, cursuri, turism şi servicii turistice
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 5 Oct 2010, 05:11 PM

Tags for this Thread

Bookmarks