Alexandra pe uscat

Asa arata alexandra pe doc :)
 

Atașamente

  • 1248795247415.jpg
    1248795247415.jpg
    42.2 KB · Vizualizări: 270
  • 1248795268584.jpg
    1248795268584.jpg
    45.6 KB · Vizualizări: 251
doc

nu mai poci sa o dai in bara pe aici ca intrevin profesionistii. Bine, rectific. Alexandra pe cheu sustzinuta de cavaletzi. E bine dom' profesor ?
 
nu mai poci sa o dai in bara pe aici ca intrevin profesionistii. Bine, rectific. Alexandra pe cheu sustzinuta de cavaletzi. E bine dom' profesor ?

In primul rand ca nu se spune doc, se spune stamba. In al doilea rand nu se spune sustinuta, ci jostinuta pt ca cavaletii e mai jos ca barca. Capisci?
 
Iar aia nu sunt cavaleti ci cavaleri pentru ca jostin o pe Alexandra care e o doamna. Si in definitiv de cad s-a lasat Alexandra de baut si sta pe uscat?
 
Din meandrele comunicarii pe forum, fara diacritice (si fara suficiente detalii).

"arata" poate fi si timp prezent, si trecut.

Oricum, o barca frumoasa arata (prezent) bine in orice ipostaza.
 
Salut!
Stiu barcuta, toata vara am trecut pe langa ea plimbandu-ma cu sotia aproape seara de seara(e gravida si medicul recomanda plimbarile cat mai dese) si eu fiind innebunit dupa barci si mai nou dupa cele cu vele ce ma fascineaza am facut doua lucruri deodata si plimbare si clatit ochii la barci . Ceea ce e culmea este ca nu ma pot plictisi sa ma uit la ele. Este minunata...cam cat costa asa o barca? si cam care ar fi costurile ei intr-un an de zile?
Sunteti din Constanta?
 
costuri

Nu stiu cat mai costa acum una, poate s-au mai ieftinit. Despre costuri....multe de spus, depinde ce faci cu ea, cat tragi de vele si de barca. Nu cred ca se poate face o previziune de cost fara o marja destul de mare de eroare. Mai ales ca depinde in ce port o tzii, apoi daca o scotzi sau nu pe uscat peste iarna. Depinde ce vopsea antivegetativa folosesti, o gramada de variabile.Despre cheiaj cred ca se pot obtzine preturi de la Containerul de la On Plonge.
 
Nu stiu cat mai costa acum una, poate s-au mai ieftinit. Despre costuri....multe de spus, depinde ce faci cu ea, cat tragi de vele si de barca. Nu cred ca se poate face o previziune de cost fara o marja destul de mare de eroare. Mai ales ca depinde in ce port o tzii, apoi daca o scotzi sau nu pe uscat peste iarna. Depinde ce vopsea antivegetativa folosesti, o gramada de variabile.Despre cheiaj cred ca se pot obtzine preturi de la Containerul de la On Plonge.

cum era citatul ala? sa faci sailing inseamna sa stai in ploaie, in vant si sa tai banii cu foarfeca!


cam asta e cu barcutzele, dar cred ca toti de aici jura cu mana pe inima ca merita pana la ultima centima!!!!:noroc:
 

Back
Sus