Ultimul eveniment - Sergiu Timofei, George Copos, Mihai Butucaru - presa de scandal

......
- Premiile nu s-au schimbat, de la inceput premiile au fost alocate asa cum trebuiau sa fie date, un "titel" a pus autocolantul gresit pe ele, pe duba clasa B si pe BMW clasa A, la solicitarile organiztorilor de-a lungul timpului, "titel-ul" cu pricina nu a schimbat autocolantele. Masinile stand in Eforie, nu le-a mai avut nimeni in vedere si s-a ajuns la o oarecare confuzie. Dar....s-a schimbat duba cu inca un BMW si toata lumea a luat ce si-a dorit.
......

Desi nu doresc sa aprind o polemica veche, imi place sa cred ca cei care sunt pasionati de yachting, de vele, nu sunt doar oameni normali, au si ceva nobil in ei, ceva care ii impiedica sa spuna si sa gandeasca gogomanii:
- crezi cu adevarat ca un "Titel" face ce vrea in portul lui Copos, face niste autocolante dupa cum il taie capul si le lipeste pe ce masini gaseste el pe acolo? Si chiar asa fiind, admitem ca suntem in Romania tara tuturor posibilitatilor, chiar nu s-a gasit nimeni cu atata autoritate in fata lui "Titel" sa-l convinga sa indrepte situatia? Oare "Titel" este Domnul Sergiu TIMOFEI, secretar General al Yacht Club Regal Romania, care declara in onorabila revista Yachting Pleasure Nr 47, Octombrie Noiembrie 2009, pg.57 ca marile premii sunt "... un BMW118i si un Ford Trasit ..." sau a fost si el indus in eroare de autocolante?
- ... o oarecare confuzie ... cum spui tu, e si regretabila (prin efectul pe care l-a avut, de reclama mincinoasa) si reprobabila ( daca a fost facuta sau tolerata cu intentia de a induce in eroare participantii) si in nici un caz nu e un lucru minor. E pur si simpu un aranjament de baieti smecheri, pentru ca cei care sunt alesi (si nu "...toata lumea...") sa aiba parte de ce " ... doresc..."

Oricum ar fi, concluzia mea e ca trebuie sa privim critic si cu scepticism validitatea agumentele aduse de unii membri ai acestui forum, cautand dovezi si evidente care sa sustina (sau nu) afirmatiile lor.
 
Amice, ori esti greu de cap, ori intentzionat gresit, S-A rectifict eroarea si a primit fiecare ce si-a dorit. Concluziile care le tragi tu public, dupa parerea mea cert rau intentzionate sunt "pointless"!
 
Premiile de la YCRR

Are cineva idee, dintre cei care au partipat la regatele YCRR, cum si cand intram in posesia premiilor oferite in bani? Pe 28. la sedinta de la FRY!? Multumesc frumos!
 
Cum spuneam si in topicul dedicat premiilor Cn 2009 organizat de YCRR, concluzia este ca nimeni in afara de ocupantii locurilor 1 la clasa A si B nu a primit premiile promise nici in ziua de azi, apropo, suntem in 27 iulie 2010, mai e putin si se face anu. Cat despre seorizatea si profesionalismul organizatorilor YCRR concluziile cred ca le-a tras toata lumea, nu prea mai e loc de comentarii.
 

Back
Sus