Ultimul eveniment - Sergiu Timofei, George Copos, Mihai Butucaru - presa de scandal

nu ziceai cca ii banezi pe cei ce folosesc clone ?

Exact, ambele conturi au fost banate. Cel nou definitiv şi cel original temporar. N-am şters postul şi userul de mai sus pentru a nu fi acuzat de părtinire în gâlceava pomenită în articol.
 
banat

Si ca sa nu se mai chinuie admin-ul, va invit sa vedeti cine mai e banat .....ghici ......Yacht Club Romania, he he he he he he, in micimea lui sa il lasam sa isi odihneasca creierasul neted.
 
miza

vali, nu a fost aranjat niciun premiu. Uneori realitatea e deformata de cel ce o priveste. In privintza premiilor campionatului cert nu a fost aranjat nimic. Ca sunt opinii pro si contra YCRR e firesc, dar cred ca trebuie apreciat efortul de anul asta atat pentru premii cat si pentru cele 9 evenimente. A posta un inscris dintr-o fitzuica de scandal, care e plin de erori , doar ca sa aratzi tu, recte, bogdan alexandrescu, ascunzandu-si identitatea, ca esti mai presus e mai mult decat condamnabil. Eu nu am comentat in niciun fel organizarea amatoriceasca a lor. Nu am postat magaria care ne-au facut-o incadrandu-ne la racere. Ca au manarit coeficientul IRC si ne-au declarat cu un Jeanneau Sun Odyssey mai performantzi decat un X 35 sau un Beneteau First 34.7, ambele fiind cunoscute ca racere. Ranchiuna si mizeria din cutia craniana a mers pana acolo incat sa manareasca datele. Asa ca.....
 
vorbe

Si am sa reincep sa postez comentarii la toate aberatziile pe care o sa le mai gesteze mintea bolnava a acestui cercopitec, pe numele lui relativ , bogdan alexandrescu.
 
Nevoia de aer curat .

Domnilor , incontestabil , este foarte rau ca s-au produs aceste scandaluri .

Si mai rau este ca ele nu au fost punctuale ci au insotit sistematic diverse regate , ceea ce probeaza faptul ca mizeriile , daca sunt lasate sa infesteze , atunci infesteaza , chiar daca , poate , intentiile nici nu au fost intotdeauna atat de perfide . In acest fel se anuleaza in modul cel mai jegos orice efort real , orice performanta meritat obtinuta . Si nici macar echipajele care triseaza nu merita asta atunci cand chiar se straduiesc .

Si pentru ca au fost si regate complet lipsite de scandaluri si de laturi - deci , se poate ! ( da , organizate de mine , dar nu numai ) atunci cred ca e de datoria oricarui organizator de competitii sa pastreze fairplay-ul , eleganta si nobletea yachtingului .

Altfel, totul devine un fel de barbut cu zaruri masluite facute din oase de curva , cu "jmekeri" tupeisti care fura si cu "fraieri" care "pun botul" , iar acest lucru NU se va mai intampla , va asigur .

In urmatorul sezon vom aduce multe noutati ,care vor schimba fundamental climatul de competitii in yachting . Ce vom aduce ? Printre altele , vom invita personalitati din forurile internationale ( ISAF , RYA , RORC , ORC ) care vor fi prezenti fizic si vor fi observatori impartiali ai fenomenului , vom invita alergatori celebri care vor naviga pe barcile aflate in cursa , vom invita arbitri internationali de la Londra , vom invita ziaristi din presa internationala de yachting, si in acest fel VOM CIVILIZA YACHTINGUL. Va garantez ca daca reusim asta , nu va mai putea functiona nici o gainarie . De la masuratori pana la podium.

Azi a inceput Campania de Civilizare a Yachtingului din Romania .
 
Ultima editare:
Doamne Ajuta!

FFF frumos plan Robert, sa dea D-zeu sa ai sanatate si putere sa le duci la capat. Suna chiar utopic ce zici sper sa fie complet realizabil!


Fair winds in tot ce ti-ai propus!:pb:
 
:shit:

Cand vom avea multe, multe, multe barci atunci nu vor mai fi ciudatenii deastea.


:shit:
 
Iaso barcagiilor, daca tot suntem asa putini, ce-ar fi sa nu ne mai atacam deloc intre noi :)? Oricat de vinovat ar fi cineva, e treaba lui cum se descurca, fiecare pasare pe limba ei piere, nu-i nevoie sa atragem noi atentia. Cine mai vorbeste de rau alti barcagii isi stie meseria si va lua suturi virtuale de la barcaholici :p. Pana acum suntem 3 abonati la suturi in cur pe topicul asta, eu, Adi si YCR :D. Asa ca ma pun eu primu' la luat suturi, ca am zis ca sunt golani cei din cluburi. Dar usor, nu va inghesuiti sa-mi dati dumada, sa dea primu' ala care n-a gresit niciodata :p.

Mai bine nu ne mai certam vreodata, fiecare are si merite, si greseli. Daca ne atacam intre noi, cum ne vom mai apara de adevaratii dusmani? Hai noroc si vant de travers :sail:.
 
sa speram...

ca ce spune robert ambrozie se va materializa intradevar. eu unul chiar imi doresc asta. sa nu mai poata persoane ca Baisan sa manipuleze competitii dupa bunul lor plac.
 
team

si cum yachtingul e un sport de echipa si mie imi place mult mai mult sa ii dau suturi in cur lui alexandrescu decat tzie, hai sa ii dam impreuna :))).
Mai in gluma mai in serios, nu ai cum sa ramai indiferent la puroiul ce il scuipa unii, mai ales ca nici macar nu isi asuma asta in nemernicia lor.
 
Asemenea chestii nu trebuie sa ne faca sa radem, ci sa plangem. ... ..ycrr este unul din renumitii artizani ai acestor magarii....
Nu vreau sa imi urc lumea in cap, subiectul e prea pestilential ca sa merite atentia. ...

Milii moi, ti nicevo ni ponimaesh! Ti nikogda ni hocesh ponimati! Oi, boje moi, shto delati c taboi?
Vot kto vsegda ( i konechno, v to sluciai) vinovnii: vpervaie procleatnie jurnalisti i vtoroie: nashi skritie danosciki; nikto bolshe ne vinovan, tolko eti obratnie elementi!
Kak mne jali!

Smerti fashistami!

PS Pivo esti?
 
Ultima editare:
...In urmatorul sezon vom aduce multe noutati ,care vor schimba fundamental climatul de competitii in yachting . Ce vom aduce ? Printre altele , vom invita personalitati din forurile internationale ( ISAF , RYA , RORC , ORC ) care vor fi prezenti fizic si vor fi observatori impartiali ai fenomenului , vom invita alergatori celebri care vor naviga pe barcile aflate in cursa , vom invita arbitri internationali de la Londra , vom invita ziaristi din presa internationala de yachting, si in acest fel VOM CIVILIZA YACHTINGUL. Va garantez ca daca reusim asta , nu va mai putea functiona nici o gainarie . De la masuratori pana la podium.

Azi a inceput Campania de Civilizare a Yachtingului din Romania .

Salut Robert,
Pe-aici, pe unde salasuiesc eu acum, se spune "talk is cheap", promisiunile nu te costa nimic.
L-ai plimbat pe Mircea cu Bavaria ... asa cum ai promis? Inteleg ca scoala RYA nu a iesit asa precum o planuiai dar ar fi trebuit sa anunti oficial. Asa ca eu nu cred mare lucru din ce spui. Dar noi sintem "prieteni" vechi, sint convins ca nu te va mira sau ofensa comentariul meu.
Si daca aici sintem informati despre activitatile si disensiunile elitei yachtingului din Romania, este foarte trist (dar hilar pentru sceptici ca mine).
Pe o nota mai vesela, ma bucur ca folositi acest forum de pasionati ca FORUM pentru bataliile de suprematie intre "cluburile consacrate". Pentru ca mie nu-mi pasa si sper ca multi sint in asentimentul meu.
Fair Winds,
Aurelian
 
Milii moi, ti nicevo ni ponimaesh! Ti nikogda ni hocesh ponimati! Oi, boje moi, shto delati c taboi?
Vot kto vsegda ( i konechno, v to sluciai) vinovnii: vpervaie procleatnie jurnalisti i vtoroie: nashi skritie danosciki; nikto bolshe ne vinovan, tolko eti obratnie elementi!
Kak mne jali!

Smerti fashistami!

PS Pivo esti?

Da, asa sunt eu, mai mic si nu inteleg :). Insa sincer nici nu ma intereseaza, dupa cum bine a spus Aurelian. Si ai si tu o vorba: viata e prea scurta, si suntem prea putini baieti de treaba ca sa ne mai si mancam intre noi.

La nivelul iahtingului de la noi, eu mi-as dori ca in extrasezon barcagiii sa se adune la cate o claca sa lucreze pe rand la barca fiecaruia, sa-si completeze in gashca echipamentul, facand comenzi mai mari si obtinand reduceri, si vara sa se dea pana isi schimba 5 randuri de chiele pe schinare :D. Totusi cand de atatia ani vezi numai scandaluri la toate regatele, adica aceeasi situatie ca in fotbalul, politica si economia din Ro, nu-ti vine decat sa-ti bagi ceva in tot si sa-ti iei lumea in cap, satul de mancatoria romaneasca :iupi:.

Eu zic sa luam ce-i frumos, si sa ignoram gunoiul. Asa ca eu schimb subiectul: dintre competentii aviatori si nu numai de pe forum, cine ne poate spune unde gasim un model de calcul al curburii profilului unei vele, pe care sa-l importam in Sailcut si apoi Span, ca sa scoatem desfasurate dxf si sa ne facem vele :sail:?
 

Back
Sus