Recunoaste locatia!

Iata un joc, recunoasteti locatia. Puneti poza, cu atat de multe informatii ajutatoare cat credeti ca sunt necesare, cu un minim sa zicem tara/regiune; dupa dezvaluire poate povestiti si momentul pozei, pentru mai multa buna citire. Cine stie unde e, si din ce pozitie e luata poza, sa spuna!

Asta e din Romania desigur, si e simplu!

quest1.jpg
 
Asta a fost prea usoara, chiar si eu care nu cunosc delta ca-n palma mi-am dat seama. Oricum buna idee.
 
Ultima editare:
Corect Ciby!
Mai exact, bratul Sf. Gheorghe, bucla de la Uzlina. Iata si vederea in sens invers, de la releele din varf, cu Mahmudia in vale.

quest3.jpg
 
Ultima editare:
Ca sa nu parasim regiunea si sa ramanem tot la locatii usor de dibuit!
 

Atașamente

  • DSC_6052.jpg
    DSC_6052.jpg
    102.7 KB · Vizualizări: 155
Pai ... zic ca-s cam putine elemente de identificare nu? Apa, soare si un fir indepartat de tarm, nimic specific, e greu!
 
Pai ... zic ca-s cam putine elemente de identificare nu? Apa, soare si un fir indepartat de tarm, nimic specific, e greu!

Ia uita-te mai bine ca este si ceva unic in poza asta! E drept ca nu se ajunge chiar asa usor ca la Rosu dar e totusi un reper pe care multa lume il stie, chiar s-a vorbit despre el pe formum!
 
am fost oarecum pe aproape , dar nu se pune fiindca a fost ca la loto!
am fost aproape fiindca nu ma referam la Sahalinul de la ei ci la Sacalinul :D nostru!:p
 

Back
Sus