Port de intalnire

Am sa fac o rezervare pentru o masa de 5 persoane. Vreti cu flori proaspete si lumanari sau un stil mai proletar, fara fata de masa si cu pahare de mustar robuste, practice si nu in ultimul rand, estetic neostentative?

ASTEPT CONFIRMARILE SI PREFERINTELE DVS PANA DISEARA.
 
Salut!
Proletar, proletar e OK. Sa puna si niste rom la gheata.
In principiu, confirm participarea.
Lipan.
 
In principiu ?

EU la asa ceva n-am principiu ! Confirm fara rezerve ! :)
Stil proletar, stil Vico Toriani, "still loving you" , sau orice alt stil, totul e sa sprijinim coatele de aceeasi masa noi, iubitorii de barci si ape .
Ce-om bea/manca , om mai vedea !:noroc:
 
021-222 24 24. Daca se cunoaste unul mai bun -asa cam ca o pastrama de capra insotita de 2 pana la 5 mici cu un usor adaos de oaie care sa stea frumos aliniati precum regimentul de garda de 1 Decembrie (dar nu la fel de inghetati) in fata unui intreg popor de cartofi prajiti si muraturi ce vor juca o hora a unirii in jurul unei sticle de feteasca neagra adusa tooocmai de pe la Urlati sau Ceptura, iar la urma o cafea si o baclava otomana zemoasa (facuta cu miere si nu cu sirop de zahar) sa se dragaleasca usor si inmiresmat cu un coniac facut de turcii de la Murfatlar tocmai in ciuda Profetului ce se va uita putin in alta parte...- va rog sa ne ajutati.

Doamne ce face cura de slabire din om......
 
la rugamintea prietenului Menestras , plecat din oras cu treburi , va aduc la cunostinta urmatoarele ;masa rezervata la restaurantul "la Catalin" este retinuta pe numele Vali Matracaru! cam atat, ca sa stiti!:p eu nu cred ca pot onora aceasta cinstita adunare ,asa ca nu va avea cine sa prezideze sedinta ,aveti grija ce faceti, nu vorbiti cu strainii si in niciun caz sa nu va bateti cu ei!:p
 
la rugamintea prietenului Menestras , plecat din oras cu treburi , va aduc la cunostinta urmatoarele ;masa rezervata la restaurantul "la Catalin" este retinuta pe numele Vali Matracaru! cam atat, ca sa stiti!:p eu nu cred ca pot onora aceasta cinstita adunare ,asa ca nu va avea cine sa prezideze sedinta ,aveti grija ce faceti, nu vorbiti cu strainii si in niciun caz sa nu va bateti cu ei!:p
nu coborati in statii, nu beti apa rece...:D
:noroc:
 
Ce noroc am avut ca nu a venit nimeni iar eu am baut o bere fara alcool cat am asteptat 35 de minute sa apara careva. Daca ne strangeam mai multi sigur cadeam in pacate nebanuite. Asa m-am dus linistit acasa si mi-am putut privi consoarta in ochisori.

Ce bine ca nu am intarziat ca sigur imi auzeam vorbe.
 
Ce noroc am avut ca nu a venit nimeni iar eu am baut o bere fara alcool cat am asteptat 35 de minute sa apara careva. Daca ne strangeam mai multi sigur cadeam in pacate nebanuite. Asa m-am dus linistit acasa si mi-am putut privi consoarta in ochisori.

Ce bine ca nu am intarziat ca sigur imi auzeam vorbe.

daca erai peshte nu ajungeai la varsta asta ; pui "botu' " la orice ......duda!:))
chiar asa ;putea fi mai rau ,puteai sa nu te duci nici tu si sa-ti faci mustrari de constiinta!
 

Back
Sus