Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 15 of 15

Topic: Cum am adus barca din Olanda

Senior Member bibicu13's Avatar
    Locația
    ... intre Saturn si Venus ...
    Posturi
    353

Quote Originally Posted by blackweed View Post
    Salut bibicu , si eu sunt din Mangalia desi am plecat in Buc de vre-o 12 ani , in weekend am adus-o pe fi'mea de la bunici si vroiam sa te caut sa povestim , dar nu am indraznit...
    Cu permisiunea ta poate ne vedem in saptamanile viitoare daca ai timp fiindca in vara vreau sa merg si eu in Olanda sa-mi iau una.... poate-mi arati si barca
    Bogdan
    ... "Indraznetii īnving!", era deviza celor de la SAS ...
    Nu plange ca s-a terminat, bucura-te ca s-a intamplat ...

in vara asta ma gandeam sa achizitionez si eu o veliera asemanatoarea cu a ta tot din olanda sau germania...insa eu ma gandeam sa vin cu ea pe Dunare. Tu de ce nu ai procedat la fel? care ar fi fost impedimentele ? nu mai vorbesc de costurile implicate in transport etc + ca beneficiai de croaziera...

Senior Member
    Locația
    BUCURESTI & Marina Mangalia
    Posturi
    791

Quote Originally Posted by mezinuionut View Post
    in vara asta ma gandeam sa achizitionez si eu o veliera asemanatoarea cu a ta tot din olanda sau germania...insa eu ma gandeam sa vin cu ea pe Dunare. Tu de ce nu ai procedat la fel? care ar fi fost impedimentele ? nu mai vorbesc de costurile implicate in transport etc + ca beneficiai de croaziera...
    Ionut , vezi ca acest subiect este destul de bine dezbaut pe forum ... foloseste functia search .
    Pe scurt , daca ai 1 luna la dispozitie , curaj , pricepere in manuirea barcilor si cunostiinte de limba germana , ai putea sa te duci sa o aduci pe Rin-Main-Dunare. Dar daca esti complet incepator , nu e cazul ca asta sa fie prima calatorie.
    FAIR WINDS !

Mintile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintile reduse ii discuta pe altii .
    (asta mi-a placut asa de mult ca am preluat-o de pe forumul motociclism.ro )

Can you handle life ? Ideea e sa mori tanar , dar cat mai tarziu posibil.

Senior Member bibicu13's Avatar
    Locația
    ... intre Saturn si Venus ...
    Posturi
    353

Salutare tuturor,

In ianuarie Vali imi spunea intr-un post " .... Fericitule, in cativa ani Mediterana iti va fi playground ....".

Numarand saptamanile de iesire de anul asta mi-am dat seama ca trebuie sa ma despart de Rocky.

Deci ... e oficial ... Rocky + peridocul aferent e de vanzare la pretul de cost de 7000 Euro (barca+peridoc).
    Mentionez faptul ca marina Mangalia este platita pana pe 01.08.2010 deci in pret intra si aproape tot sezonul 2010.
    Nu plange ca s-a terminat, bucura-te ca s-a intamplat ...

Sa o stapanesti sanatos! Daca te hotarasti tu sau oricare alt coleg de pe site sa tranporte pe platforma o barca sau orice altfel de ambarcatiune, va recomand chingi de cea mai buna calitate de la Chingi Expert, doua modele de chinga care le puteti vizualiza mai jos!

CHINGA DE ANCORARE AMBARCATIUNI CU LUNGIMEA 3M50
    CHINGA DE ANCORARE AMBARCATIUNI CU LUNGIMEA 3M00

Diferenta intre cele doua o fac carligele si clichetul, latimea chingii este de 25mm, de ajuns (cred eu) iar lungimea totala se poate face pe comanda.

https://www.chingi-expert.ro/product..._main_categ=43 , aici gasesti toate informatiile

6.  

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Tags for this Thread

Bookmarks