Premiile Barcaholic.ro 2009

Votează barcaholicul anului 2009

  • Impaiatul

    Votes: 23 36.5%
  • Vali

    Votes: 40 63.5%

  • Total voters
    63
:noroc: merci Mariani ,merci Teodor ,sarbatori fericite si voua !:noroc:
intradevar , forumu' asta e un loc special ,cu oameni speciali ,deosebiti in sensul cel mai bun al cuvantului !nu vreau sa adaug mai multe!
:noroc:

a, mi-am luat bilete la AC/DC ,asta inseamna ca nu sunt chiar manelist ,nu?!:rock:
 
Ultima editare:
Cadou de sarbatori

Va spun si eu Sarbatori Fericite si daca tot este frig si zapada va fac "cadou" un film cu Regata Barci in Bagaje, ca de, am castigat premiul pentru cea mai fair-play regată :banana: :rock:

http://www.youtube.com/watch?v=chAj4WxELn0

Pentru la anul va doresc cat mai multe proiecte "navale" finalizate si la cat mai multe iesiri pe apa.

Catalin

PS: Felicitari castigatorilor, in special lui Vali si Impaiatul.
 
Ultima editare:

Premiile, oferite prin amabilitatea şi generozitatea lui Gigi Tolan, au fost puse ieri la Poşta Română ... se vedem când vor ajunge.

Vă doresc Sărbători Fericite şi liniştite tuturor!
 

Premiile, oferite prin amabilitatea şi generozitatea lui Gigi Tolan, au fost puse ieri la Poşta Română ... se vedem când vor ajunge.

Vă doresc Sărbători Fericite şi liniştite tuturor!

:noroc: merci mult Admine ,merci mult Gigel!:D azi am primit plicul si cu toate ca stiam cam despre ce e vorba surpriza a fost foarte placuta!
va multumesc foarte mult!:noroc:
 
si la mine a ajuns plicul...si a fost o surpriza aproape mai mult decat, placuta!:D
...daca mai era pe diploma si chestia aia cu "aristocrat",dadea bine la ...soacra-mea !:D
....asa ca,starea de suspans intru achizitionat caiac nou plus participat la TID,editia viitoare devine oarecum incerta :)ahoy: )...
...aaaa....am uitat sa va spun...am doua vesti...una buuna si una rea :
-aia buna e ca ma insor
-aia rea e ca a inceput sa-mi placa !
:ahoy::noroc:
 
si la mine a ajuns plicul...si a fost o surpriza aproape mai mult decat, placuta!:D
...daca mai era pe diploma si chestia aia cu "aristocrat",dadea bine la ...soacra-mea !:D
....asa ca,starea de suspans intru achizitionat caiac nou plus participat la TID,editia viitoare devine oarecum incerta :)ahoy: )...
...aaaa....am uitat sa va spun...am doua vesti...una buuna si una rea :
-aia buna e ca ma insor
-aia rea e ca a inceput sa-mi placa !
:ahoy::noroc:

yo tot n-am inteles care-i vestea buna?!?!:p
 
si la mine a ajuns plicul...si a fost o surpriza aproape mai mult decat, placuta!:D
...daca mai era pe diploma si chestia aia cu "aristocrat",dadea bine la ...soacra-mea !:D
....asa ca,starea de suspans intru achizitionat caiac nou plus participat la TID,editia viitoare devine oarecum incerta :)ahoy: )...
...aaaa....am uitat sa va spun...am doua vesti...una buuna si una rea :
-aia buna e ca ma insor
-aia rea e ca a inceput sa-mi placa !
:ahoy::noroc:

Salut prietene Gutzi si felicitari pentru aristocratizare, nominalizare si insuratoare. Daca-mi permiti un sfat, nu lasa TID-ul fara ceva concesii. Macar un weekend daca prinzi pe balta tot e bine. Daca reusesti sa negociezi un an da - unul ba, eu zic sa mergi la TID in 2010 si sa promiti ca stai acasa in 2011. Pina atunci, vei mai initia negocieri si cine stie. Arta compromisului este de baza. Felicitari inca o data.
A
 
Sau mai bine pune-o sa-ti promita acum cat e la inceput ca te va lasa la TID in fiecare an. Ca daca lasi subiectul asta prea mai la urma s-ar putea sa ai surprize. Si daca prinzi un moment propice poate plusezi nitel si o convingi sa investeasca darul de la nunta intr-un caiac si echipament de campare(ca doar e in joc siguranta ta).

Si uite asa se ajunge pe acest forum la discutia despre neveste si cum sa fugim mai usor de acasa......

Multa bafta si sa ne vedem cu bine.
 
În urma voturilor voastre Vali este barcaholicul anului 2009!
:pb:
Felicitari Vai, mulţumim pentru contribuţia ta pe acest forum, şi să o ţii tot aşa şi în 2010! "Competiţia" pentru anul următor se anunţă interesantă şi constructivă!

Premiul este oferit prin amabilitatea dl. Cătălin Câmpeanu - aka "bărci-în-bagaje" - şi constă într-o vestă de salvare Grabner. Să o porţi sănătos şi sper să nu ai nevoie de ea :)

Chiar dacă în lista de mai sus au apărut doar câţiva barcaholici, fiecare barcaholic merită un premiu pentru pasiunea care îl determină să acceseze acest forum şi mulţumesc tuturor pentru prezenţa lor aici!

La Mulţi Ani!
:eek:le:
 
Salutare barcagiilor si la multi ani :). Cine ma cunoaste stie ca nu sunt omu' care sa iasa in fatza, deci ma simt cam stanjenit in postura asta de barcagiu fruntas :D. Acu' mai ramane sa-mi fac autocritica precum la sedintele UTC de pe vremuri, si sa-mi iau angajamente pentru viitoru' cincinal :p. Ce pot sa spun decat ca ma bucur mult ca am gasit aici o brigada de vietuitoare acvatice cu care am comunicat, ne-am ajutat reciproc si ne-am trait damblaua.

Ce avem de facut de-acu' incolo e sa evoluam ca barcagii, fara sa cadem vreodata in capcana infatuarii. Adevaratii barcagii sunt cei care se integreaza armonios in ecosistem, nu parvenitii care inadins tulbura orice oaza de liniste cu ski-jeturile sau cosciugele lor motorizate. Va doresc la toti ca in 2010 sa aveti parte de mai putine discutii pe forum decat plimbari pe ape, sa va construiti sau cumparati bijuteria acvatica mult-visata, si sa va redescoperiti macar sezonier trairile minunate ale copilariei, cand grijile erau zero, vacanta nesfarsita si apa numai buna de scaldat sau vaslit in camera de Raba :). La multi ani tuturor piratilor barcaholici!
 
@ Vali
Felicitari pentru titlul obtinut,pentru indemnul enuntat si totodata nu uita de ,,peticele'' calde de altadata;:noroc:.
 
-Abon' Vali, vreau sa fac si eu o tura cu.... Vesta de Salvare ! :rock:

...Faceti loc,faceti loc,Galatzburg pe primul loc !
:eek:le::eek:le::eek:le::eek:le::eek:le: !!!
 
Ultima editare:

Back
Sus