Turneul International Dunarea Nr. 55 - TID 2010 Romania

In vederea executarii unor programe personale pentru anul 2010 si negasind in postarile de mai sus aceasta informatie pun intrebarea: Se stie programul calendaristic pentru TID 2010? Intentionez sa particip si eu in acest an.

Va multumesc!
 
In vederea executarii unor programe personale pentru anul 2010 si negasind in postarile de mai sus aceasta informatie pun intrebarea: Se stie programul calendaristic pentru TID 2010? Intentionez sa particip si eu in acest an.

Va multumesc!
poi man, programul se gaseste chiar in primul post al lui Costin Iatan ,nu cred ca la ratat nimeni :p ! programul pt portiunea romaneasca!
hai sa ne vedem acolo!!!:noroc:
 
vin si eu, tuica si eu, orice alcool si eu

in seara asta m-am fortat sa recitesc tot thread-ul de la TID2009 sa vad ce invataminte trag. Se implinesc 3 ani de cand am primit prima invitatie de la Costin pe mailul federatiei de kaiac-canoe si in 2010 o sa fiu si eu acolo alaturi de cativa dintre sportivii mei mai mari. Deja le-am povestit si acum imi fac capul patrat cu idei de dat la peste, vanat, omorat jivine etc.
Anul asta vad ca pe portiunea romaneasca sunt ture de peste 35km pana la aproape 50km, exceptie Braila-Luncavita (mie imi da 108 km, sper ca nu stiu eu sa citesc).
Nu avem decat barci de concurs, deci spatiu mic de bagaje asa ca o sa mai citesc odata si o sa mai va cer sfaturi despre self-managementul pe la TID. Ce nu e prea frumos e ca nu vreau sa stam mai mult de 4-5 ore pe zi pe apa ca suntem dupa campionate si vrem sa petrecem ceva timp mai ales pe mal, deci o sa parem niste disperati de intrecere, sper sa ne intelegeti.
La nevoie ne puteti solicita sa va asteptam cu masa pusa, apa incalzita si cortul pus. Sau pentru domnii generosi asigur partener tanar de vaslit obisnuit cu munca.
Gata, peste ma fac, nu luati undite.
I can't hardly wait.
 
Propunere

Pentru o mai buna digerare a prezentului thread, propun adminului cat si celorlalti membri ai acestui forum sa incercam, pe cat posibil, sa tinem la subiect si sa evitam posturile gen "si voi marea cu veliere" (no offense Guzi!).
Astfel vom avea un thread cat mai "optimizat", cu informatii la obiect si cat mai accesibil celor noi interesati. Nu vreau sa par scortzos. Am spus "pe cat posibil"...
Sunt sigur ca ma intelegeti!

Toate bune!

Costin
 
Ultima editare:
De acord Iacos.
Eventual, pentru nerenuntarea totala a palavrelor,propun Adminului si celor ce se folosesc de acest Forum, daca se poate bineinteles, sa mai fie si o sectiune paralela, unde sa fie colectate strict informatii tehnice despre TID, iar in cealalta "camera" ramasa (cum ar fi aici), unde sa putem sta si la palavre scrise, din cand in cand . Totusi,in spatele postarilor sunt oamenii,cu apucaturile lor. In lipsa de sezon, a banilor, a temperaturii minime de 20 grade C prin ateliere, sau spatiului pentru a mai putea construi cate ceva,sa mai putem zabovi nitel si pe aici... Daca nu se poate,asta e ... :noroc:
 
Ultima editare:
Inscrieri TID 2010 - Infiintare Asociatia Sportiva TID Romania

Salutare tuturor!

Au inceput oficial inscrierile pentru TID 2010. Puteti gasi "Conditiile de participare" si "Formularul de inscriere" in format PDF la link-urile urmatoare:
http://tinyurl.com/ykj4bf5
http://tinyurl.com/yg4j24t
Asteptam cat mai curand si cat mai multe formulare completate la adresa de mail "as.tid.romania@gmail.com" Asteptarile noastre de anul acesta se ridica la aproximativ 40 de participanti romani.
Cei care doresc sa se inscrie in partea din afara tarii noastre, respectiv Ingolstadt - Silistra, vor trebui sa completeze formularul oficial in limba engleza iar data limita de inscriere este 30 Aprilie 2010. Pentru partea romana, respectiv Calarasi - Sf. Gheorghe, data limita de inscriere va fi 20 August 2010.

Programul complet pe 2010, harti precum si formularele de mai sus se gasesc in sectiunea "Download" de pe site-ul http://tid.xhost.ro

De asemenea va informam pe aceasta cale ca saptamana viitoare vom semna la Cluj "Contractul de societate pentru constituirea Societatii Civile Particulare <<Asociatia Sportiva TID Romania>>". Cei care doresc sa se inscrie, ii rugam sa ne contacteze.

Cu deosebita stima,

Costin IATAN - iacos@yahoo.com - 0723 727007
Sorin PETREAN - edagrup@yahoo.com - 0744 618339
 
Ultima editare:
Parere de rau!

Salutare tuturor!

Cu regret constat ca unul din posturile mele anterioare a deranjat majoritatea utilizatorilor acestui forum si in special ai acestui thread.
Nu pot decat sa imi exprim parerea de rau si pe aceasta cale imi cer public scuze tuturor celor care au gasit postul meu ca fiind nepotrivit!
Cu rugamintea de rigoare solicit Admin-ului sa removeze respectivul post.

Cu deosebita stima,

Costin IATAN
TID Romania
 
Hai nu deschidem lista ?
Alaskanul a declarat deja dorinta de a participa. Trece-ma si pe mine, langa el:skip:
Guzi
(U)P.S. ...Anul asta o sa va aduceti pahare de-acasa ! :noroc:
 
ha ha , ce tare! e pe bune sau de 3 aprilie? oricum , daca nu e pe bune ,evenimentu' asta ar merita macar o pagina in revista.
ma duc sa sap in gradina si sa seman rogozu . asta ca sa stiti ce fac.
 
Lista este oficial deschisa

Salutare tuturor!

Lista este oficial deschisa si va fi updatata periodic in functie de schimbari. Participantii ce si-au exprimat dorinta de a fi inscrisi in lista pana acum sunt prezenti (in ordine alfabetica) in lista din atasament.
Pe toti ceilalti doritori de a fi in lista ii rog sa imi trimita: numele, prenumele, localitatea precum si punctul de intrare si iesire din Turneu. De asemenea am rugamintea la dumneavoastra de a descarca, completa si trimite inapoi formularul de inregistrare (disponibil pe http://tid.xhost.ro in sectiunea Download) la adresa de email AS.TID.Romania@gmail.com

Cu deosebita stima,
Costin IATAN
TID Romania
 

Atașamente

  • temp.jpg
    temp.jpg
    47.3 KB · Vizualizări: 49
ha ha , ce tare! e pe bune sau de 3 aprilie? oricum , daca nu e pe bune ,evenimentu' asta ar merita macar o pagina in revista.
ma duc sa sap in gradina si sa seman rogozu . asta ca sa stiti ce fac.

Este foarte pe bune Sorinache! Fugi la chiosc si cauta revista.
 
e pe bune revista, spaga e o gluma, dar in revista sunt 11 pagini cu voi, inclusiv TID 2010

foarte tare :D 11 pagini frate....! mai pune niste detalii ;cine a scris articolul ,cine l-a bagat pe gat celor de la Y.P , treburi d-astea fiindca mor de curiozitate pana ajung sa iau revista!
am sesizat ghilimelele , Adi si merci pt. postu' cu linku!:D
 
foarte tare :D 11 pagini frate....! mai pune niste detalii ;cine a scris articolul ,cine l-a bagat pe gat celor de la Y.P , treburi d-astea fiindca mor de curiozitate pana ajung sa iau revista!
am sesizat ghilimelele , Adi si merci pt. postu' cu linku!:D

In urma cu aproximativ o luna D-na Irina Tanase de la Yacht Magazin m-a contactat in legatura cu un interviu despre TID pentru publicatia respectiva. Am primit pe email o lista mega-uriasa cu intrebari carora am raspuns punct cu punct. I-am trimis si pozele lui Imi pe transfer.ro si asta e tot. Nu a dat si nici primit nimeni spaga pentru asta. Va urma un articol mai amplu in revista respectiva in timpul desfasurarii turneului.

Multumim pe aceasta cale celor de la Yacht Magazin pentru sprijin!
 
Ultima editare:
Super tare ! TID -ului incepe sa i se acorde o atentie din ce in ce mai mare si asta e bine.
Am umblat in tot orasul dupa Yacht magazin si nu am gasit-o niciunde. Poate vreun posesor al revistei trage o scanare ( sau niste poze) la tot articolul si il posteaza pe forum sa-l vedem si noi complet.
Multumesc anticipat.
 
Ultima editare:
Cre'ca au dat spaga aia de pe coperta, primii iahtisti ai tarii :p.

Aici chiar ca ai dreptate, au fost cam primii! Si ce frumusete de iaht avea Principesa Ileana!

Ileana27.jpg
 
Ultima editare:

Back
Sus