Turneul International Dunarea Nr. 55 - TID 2010 Romania

Imi gasesc foarte greu cuvintele pentru a incepe un nou thread despre TID. Am scris si am sters si am scris si am sters... Cuvintele nu mi-au fost niciodata prietene. Mai ales atunci cand trebuie sa deschid un thread nou despre un subiect atat de important. Asta desi nu este loc mai potrivit sa scrii despre TID in tot internetul decat acest forum (credeti-ma, am cautat in lung si-n lat...).

Atasat acestui post se afla (in varianta bruta) noul traseu modificat la ultima conferinta TID de anul acesta de la Koln, unde am fost insotit de Sorin Petrean din Cluj in calitate de co-organizator pentru TID 2010. Media pe zi, pe portiunea Calarasi - Tulcea, a scazut de la aproximativ 50km/zi, cat a fost pana acum, la 42km/zi prelungindu-se astfel cu inca o zi.

Fotografii de anul trecut puteti vedea aici:
http://picasaweb.google.com/costin.iatan/TID2009ByGuzi
si aici
http://picasaweb.google.com/costin.iatan/TID2009ByImi
si aici
http://picasaweb.google.com/costin.iatan/TID2009BySorinCostin

Astept inscrierile pentru anul viitor si va stau la dispozitie cu orice informatie la adresa de email iacos@yahoo.com sau telefon 0723 727007.

Costin IATAN
TID Romania 2010
 

Atașamente

  • Image0683.jpg
    Image0683.jpg
    72.2 KB · Vizualizări: 177
  • DSCF3351.jpg
    DSCF3351.jpg
    36.8 KB · Vizualizări: 150
Ultima editare:
Imi gasesc foarte greu cuvintele pentru a incepe un nou thread despre TID. Am scris si am sters si am scris si am sters... Cuvintele nu mi-au fost niciodata prietene. Mai ales atunci cand trebuie sa deschid un thread nou despre un subiect atat de important. Asta desi nu este loc mai potrivit sa scrii despre TID in tot internetul decat acest forum (credeti-ma, am cautat in lung si-n lat...).

Atasat acestui post se afla (in varianta bruta) noul traseu modificat la ultima conferinta TID de anul acesta de la Koln, unde am fost insotit de Sorin Petrean din Cluj in calitate de co-organizator pentru TID 2010. Media pe zi, pe portiunea Calarasi - Tulcea, a scazut de la aproximativ 50km/zi, cat a fost pana acum, la 42km/zi prelungindu-se astfel cu inca o zi.

Fotografii de anul trecut puteti vedea aici:
http://picasaweb.google.com/costin.iatan/TID2009PozeGuzi#
si aici
http://picasaweb.google.com/costin.iatan/TID2009PozeImi#
si aici
http://picasaweb.google.com/costin.iatan/TID2009PozeSorinCostin#

Astept inscrierile pentru anul viitor si va stau la dispozitie cu orice informatie la adresa de email iacos@yahoo.com sau telefon 0723 727007.

Costin IATAN
TID Romania 2010

bravo baieti!frumos album,probabil o sa intre in istorie.la anul va urez sa umpleti dunarea cu caiace!
 
In caiace colorate trec romanii
Si dorm noaptea-n cort pe malu' Dunarii
Noaptea e cu luna plina fermecata
Viata cu caiacu' n-o uiti niciodata...


Faine pozele!

Daca se supara cineva, iute tai nasu' la "compozitor" cu versuri cu tot.

:D
 
Ultima editare:
Simba the sailor strikes back :D. Frumoase versuri, da n-au nici un farmec daca nu vii si tu sa te alaturi aventurii (zise unu care si el a dezertat la vremea respectiva :p).
 
here we go again ,aproape ca se implineste anul de cand puneam tara la cale pt TID 2009 :rolleyes: si iata ca incepem din nou pregatirile (cel putin eu) fiindca deja imi fac planul de bataie ,pregatesc noua strategie :p , cazarmamentul si tot ce trebe sa aiva la el un bun hoinar :D pe calea apelor !
de data asta ,din grab-packul meu nu vor lipsi doapele de cur ,that's for sure!:eek:
cu privire la noul program ; nu mi se pare mare diferenta fata de anul trecut ceea ce nu face decat sa ma bucure :D fiindca nu ne strica mai multa miscare si n-are rost sa se coboare stacheta :p
ia mai manati mai!!! hai ,hai :banana:!

a, apropos ;mi-am luat bilete la AC-DC !:)) cu asta am sa va "omor" pana la primavara si sper sa nu moara niciunul din pensionarii aia din trupa!:rock:

I salute you!
 
n-are rost sa se coboare stacheta !

...sa inteleg ca ai sa cari ceasul cu Cuc si doua seturi de pahare bune-n barca ta ? :D
...chestia cu ceasul,daca nu ma inshel,tu ai spus-o de buna voie si nesilit de nimeni. Parca mai era pe acolo si Scoala Ardeleana,parca era si Alaskanul,parca mai era si Imi pe acolo, parca era si Iacos...si parca te auzea prin telefon si Vali Menestras :) (uite linkul postului "la cald" a lui Menestras pe forum http://forum.barcaholic.ro/showthread.php?t=472&page=34 )
 
Ultima editare:
...sa inteleg ca ai sa cari ceasul cu Cuc si doua seturi de pahare bune-n barca ta ? :D
chestiunea asta se pare ca va ramane strict secreta ,am de gand sa te bat la capitolu' asta :p !

apropos de cadouri ;special pt. tine am tras la "xerox" unul din bilete , sper sa n-ai probleme la intrare :)) !
 
Dar pana atunci,nu uita acum de vinul fiert ...daca nu bei acum vin fiert,atunci nici la vara n-ai sa te "tratezi" cu ce-ti propune Impaiatu...Fiertura sa fie, dintr-un vin roshu si sec ...cu scoartza si miere dupa gust...
... Toate la vremea lor :noroc:
... musai sa fie dintr-o halba mare de lut,oricat de mica ar fi cantitatea de vin fiert,turnata pentru consum...
Cat despre muzica din fundal, voi de care preferati?
 
Dar pana atunci,nu uita acum de vinul fiert ...daca nu bei acum vin fiert,atunci nici la vara n-ai sa te "tratezi" cu ce-ti propune Impaiatu...Fiertura sa fie, dintr-un vin roshu si sec ...cu scoartza si miere dupa gust...
... Toate la vremea lor :noroc:
... musai sa fie dintr-o halba mare de lut,oricat de mica ar fi cantitatea de vin fiert,turnata pentru consum...
Cat despre muzica din fundal, voi de care preferati?

right !!! eu acum sunt in "epoca" Dire Straits cu tranzitie spre epoca AC-DC!:rock: asta ce predomina pe "planeta" mea ca in rest mai imi gadila si altii timpanu.:noroc:
 
Guys, puteti voi sa ma momiti cat oti vre.
Ca eu cat sunt pe Dunare nu pun gura pe picatura de alcol.
Mi-a ajuns cat l-am vazut pe prapaditul ala care a vru sa se racoreasca in Dunare cum a dat coltul.
Las' ca n-am nevoie de intaritoare. Am nevoie de o organizare mai buna :)
 
Guys, puteti voi sa ma momiti cat oti vre.
Ca eu cat sunt pe Dunare nu pun gura pe picatura de alcol.
Mi-a ajuns cat l-am vazut pe prapaditul ala care a vru sa se racoreasca in Dunare cum a dat coltul.
Las' ca n-am nevoie de intaritoare. Am nevoie de o organizare mai buna :)

din punct de vedere personal sau ......i-l rugam pe Guzi sa duca la bun sfarsit ideea cu hardaul?:D
eu mi-am adaptat deja barcazul ,acum e self-draining !:)) raman celelalte probleme ;dushul ,pusul si stransul cortului, incalzitul mancarii ,facutul cafelei ,povestea dinainte de culcare,.............etc,etc dar cea mai grava dintre toate ramane PADELATUL! b-)
pt toate astea le-as putea rezolva facnd loc pt o a doua persoana in barca si niste cheltuieli suplimentare pt. asigurarea salariului! dar nimic nu e prea scump pt a trai participarea la TID!

si vis-a-vis de ce ai spus tu ; am baut pe Dunare foarte mult si totusi nu s-a inecat nimeni din cauza asta ,nici macar eu!
 
...chiar nici macar o cana cu vin fiert,la gura sobei in vreo cabana ,la munte,cu gandul la TID ?
b-)
din pacate pot numi o persoana care se pare ca va merge la TID decat cu gandul!
Guzi man :D, felicitari si CASA DE PIATRA ,ma bucur pt tine dar ma si intristez la gandul ca nu mergi in urmatoarea hoinareala!
sa va iubiti si sa fiti fericiti!:noroc:
 
Asa "Taticu' " ...imi place...Lista incepe in ordine alfabetica cu A de la alaskan:cool:(Tot cu Grasa de Cotnar' -Tot cu Grasa de Cotnar'...Ai cules la vie ?)
 
Ultima editare:

Back
Sus