CUPA AMERICA

fuuuuuuuuck
am pariat pe usa17 la 5.15 si a iesit la 5.24 si FUCKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKK
cine a luat jaca de echipaj pusa ca premiu, care ati urmarit transmisia?
fuckkkkkkkkkkkkkkk
 
N-am rezistat pana la sfarsit, era deja jenant. Barcutele sunt clar in ligi diferite, cat despre echipaje, sa mor dac-am inteles ce-a facut Bertarelli la start :titanic:
 
N-am rezistat pana la sfarsit, era deja jenant. Barcutele sunt clar in ligi diferite, cat despre echipaje, sa mor dac-am inteles ce-a facut Bertarelli la start :titanic:

Ce sa faca si el, a carmit aiurea, barca la tunul de 5 minute nu era in zona de prestart regulamentara asa ca a reusit performanta de a fi prima echipa din CA care ia doua penalizari in curse consecutive. Parca era roman: l-a luat cursa pe nepregatite.
Noroc ca l-a lasat pe Loick Peyron imediat dupa start ca altfel cine stie ce mai facea, macar asta a putut tine barca in echilibru fara sa tot dea cu coca din vant in apa.
Desi pe prima latura au avut vantul virand favorabil, tot au navigat prost si din doua volte au pierdut avantajul de 600m. Cand sa iasa pe layline au asteptat de mi s-au lungit mie urechile, pe cand BMWO au facut volta exact pe layline.

A fost o diferenta clara atat intre barci cat si intre echipaje si chiar a castigat cel mai bun. Pacat ca a durat doar doua curse de unde eram obisnuiti cu meciuri peste meciuri. Dar cred ca se va reveni la formula de 12m la insistentele unanime ale sponsorilor. Om trai si-om vide!
Berti, seppuku bre!
 
Adevarul este ca risca s-o ia pe urma Formula 1, tehnologia si pretul ei omoara competitia, costul devine prohibitiv, iar ca o nota proprie pentru AC, regulamentul lax permite competitia intre un cal si un magar, vedem drak un rematch, cu Berti calare pe un scuter motorizat de-o parasuta, iar Larry pe o placa trasa de-un balon meteo! :banana:
 

Back
Sus