Club nautic in Mangalia

Club nautic


Primăria Mangalia va demara în primăvara acestui an amenajarea sediului Clubului Nautic Callatis. Primarul Caludiu Tusac a declarat că prin acest proiect se propune realizarea unei infrastructuri de sprijin pentru operatorii care activează în turismul nautic. Acest centru multifuncţional va cuprinde 24 de spaţii de găzduire pentru operatorii din turismul nautic, două spaţii adecvate organizării de evenimente, un spaţiu pentru secretariatul comun al clubului, un alt spaţiu pentru administrarea Clubului şi un spaţiu pentru reprezentanţa Port Turistic Mangalia. „Mangalia are un port de agrement modern, iar pentru a-i determina pe proprietarii de ambarcaţiuni să-şi ţină bărcile la Mangalia trebuie să le oferim condiţii de lux. Astfel că, beneficiind şi de sprijinul ministrului Elena Udrea, cred că vom reuşi să construim unul dintre cele mai moderne Cluburi Nautice din Europa”, a spus Claudiu Tusac.
 
"... pentru a-i determina pe proprietarii de ambarcaţiuni să-şi ţină bărcile la Mangalia trebuie să le oferim condiţii de lux" ... :mad:

Mai bine ar face un lift/macara si o buda.
 
Ieri am trecut pe acolo insa nu am vazut nici o miscare. Intrucat e deja 01.08 cred ca nu o sa mai deschida anul asta. O sa verific si revin.
 
Bibicule, ne mai povestesti despre marina Mangalia ?
S-a mai miscat ceva din ce a "declarat primarul Claudiu Tusac " ? :)
Te intreb pe tine, ca impatimit al barcilor, privilegiat de pozitia ta de rezident la Pont :)
 
au redus pretul la permisul de pescuit guvizii de la tzeava cu cacat care se scurge in port :))))

Hahahah...esti mortal ! :)
Lasa frate sa ne spuna Bibicul, ca el e de-al locului ! Altfel iar se ia lumea de tine ca esti negativist :) sau extremist. Sau comprehensiv realist :)
 
Nimic notabil nu se mai intampla in Mangalia. Eu unul mi-am scos barca pe mal si o sa ma apuc de mesterit la ea in zilele urmatoare. Tinand cont ca toata vara am fost plecat nu cred ca o mai las la apa ci o pregatesc de vanzare.

Cu rahat sau fara, pana una alta .... tin sa va anunt ca in zona, prin primavara, au reaparut barbunii (niste pesti FOOOAAARRRTTTTTEEEE buni in saramura).La fel de buni sunt si prajiti, cu lamaie si spritz rece, din vinisorul ala alb si aspru pe care ni-l ofera cu darnicie dealurile dobrogene.
 

Back
Sus