Page 1 of 5 12345 LastLast
Results 1 to 10 of 44

Topic: plan de caiac viteza ?

Junior Member aleb's Avatar
    Locația
    Hunedoara
    Posturi
    22

Default plan de caiac viteza ?

Salutare>Pun si eu o intrebare , are cineva plan de caiac viteza ? Doresc sa fac unul dar nu am planuri si vad ca toata lumea este preocupata de caiac de agrement si nu am gasit nimic de caiacele de viteza .

aleb, nu cunosc foarte bine treaba cu planurile, dar sincer nu cred ca pentru cele de viteza sunt planuri online. Cauta totusi site-urile celor care fac si vand kaiace de viteza: nelo(protugalia), hody(ungaria), plastex(polonia), vajda(don't know), epic(america), struer(danemarca) si poate poate au un plan doua la preview. Daca gasesti sa ne zici si noua, daca nu ma ofer eu sa-ti pun la dispozite si sa masori orice barca vrei din hangarul clubului meu de la Herastrau.
    Si pana la urma nu ai nevoie de plan, iei cotele de la unul care iti place si iti faci ce curbe si planuri vrei tu.
    "Fii tu insuti schimbarea pe care vrei s-o vezi in lume"

Locația
    Hunedoara
    Posturi
    22

pai tocmai asta-i problema ,nu am la indemina un caiac ca sa ai copiez forma.Daca ai asa ceva m-ar ajuta enorm ,am nevoia doar de vreo 8 "coaste" si restul e manopera.

de sambata ma mut in herastrau, ca am incheiat antrenamentul pentru forta in sala si sunt gata sa ies pe gheata
    Te astept oricand, uite numarul meu 0720107529, asta daca esti din bucuresti sau vrei sa vi pana aici. Daca esti printr-un oras care are club de kaiac vorbesc eu la orice club si sigur te vor lasa sa masori un kaiac.
    Am vreo 60 de barci in hangar, vreo 5 modele de kaiac de unu, cateva modele de kaiac de 2 si canoe de toate natiile.

Senior Member ahilesz's Avatar
    Locația
    satu mare
    Posturi
    131

Quote Originally Posted by aleb View Post
    pai tocmai asta-i problema ,nu am la indemina un caiac ca sa ai copiez forma.Daca ai asa ceva m-ar ajuta enorm ,am nevoia doar de vreo 8 "coaste" si restul e manopera.
    salut "vitezistule" eu am la dispozitie o barca de viteza faina, hody orca (modelul cu care a castigat holman la olimpiada din 2000), eventual as putea lua niste "amprente de pe el... daca ai nevoie doar de 8 coaste cred ca se poate rezolva foarte usor, dar nu stiu cum as putea digitaliza informatia pt tine eventual poza cu un liniar aflat in cardu ca sa ai idee despre marime, sau direct coastele nevative pe care le obtin sa le trimit prin posta....
    spune si tu cum vrei sa construiesti barca ca multi deaici pot sa-ti dea idei bune (si mie mi-au dat)

p.s. sunt in satu mare

6.  

Membru in Haita cu padele Delafluviu Guzi's Avatar
    Locația
    52249 Eschweiler Germania
    Posturi
    1.485
    Blog Entries
    1

Iar modelul Hody Ocra,ce dimensiuni are (lungime ,latime),asa ca sa-mi fac si eu o ideie,ca n-am avut de a face cu aceasta clasa ,performanta dealtfel .
    Succes in ceea ce faci

Quote Originally Posted by bogdanbuciu View Post
    Daca esti printr-un oras care are club de kaiac vorbesc eu la orice club si sigur te vor lasa sa masori un kaiac.
    Mda, cred k sunt singurul lotsaholic care se citeaza pe el insusi, dar vroiam sa fac public faptul ca am puteri paranormale; nu am vorbit cu rajmond(ahilez) si el deja a simtit ca vroiam sa apelez la el daca erai din zona maramures.
    Muahahahaha.
    Am descoperit o faza, gods de la metallica simt barcaholic, cel putin versurile de la Whenever I may roam imi zic ca asa e.

And the sea becomes my bride
    I have stripped of all but pride
    So in her I do confide
    And she keeps me satisfied
    Gives me all I need.
    ...........
    Under wandering stars I've grown
    By myself but not alone
    I ASK NO ONE
    ............
    Carved upon my stone
    My body lies, but still I roam.
    Yeah Yeah
    de fapt toata s-ar potrivi, dar nu e cenaclu acilea.

Senior Member ahilesz's Avatar
    Locația
    satu mare
    Posturi
    131

Quote Originally Posted by Delafluviu Guzi View Post
    Iar modelul Hody Ocra,ce dimensiuni are (lungime ,latime),asa ca sa-mi fac si eu o ideie,ca n-am avut de a face cu aceasta clasa ,performanta dealtfel .
    Succes in ceea ce faci
    sa;utare,
    barcile de viteza din competitile de kaiac sunt aproape standarde au lungimea si greutatea determinata, adica 5,20m si 12 kg(cel putin) nu au voie sa aiba concavitatim cam atat..... foarte multe modele si feluri exista am sa pun cateva poze cu orca mea sa vedeti cam cum stau lucrurile, si nu uitati este un design din anul 2000 care inca face fata la concurenta

(latimea este de 42 cm in cel mai lat punc la scaun ,dar asta nu mai apartine de reugulament)
    Fotografii ataşate Fotografii ataşate IMG_0536.jpg‎   IMG_0572.jpg‎   IMG_0624.JPG‎   IMG_0625.JPG‎   DSCF1689.jpg‎   Kép153.jpg‎   Kép166.jpg‎  

rajmondu, ceapa ta, pui poze cu mine in chiloti?
    adik si eu am cautat aseara pozele de la bascov sa o pun tocmai pe aia, dar nu am gasit-o.

Locația
    Hunedoara
    Posturi
    22

Salut Akilesz , daca ai putea sa iei amprenta la orca ta ar fii super .Parerea mea ai putea sa le pui pe hirtie si sa le trimiti prin posta daca nu te deranjez . Vreau sa il construiesc din lemn . Eu am facut caiac inainte de "89 , amfost si in lotul de juniori din Orsova si am avut ocazia sa concurez si pe caiac din lemn de mahon , barci care erau de top la vremea aceea . Dupa care incet au disparut si au venit cele de fibra pt ca erau mai ieftine.De atunci am vrut sa fac un caiac de lemn dar nu afost sa fie .Acum insa a venit timpul si pt asta , singura problema va fi latimea mea comparativ cu ceea a barcii. HA HA HA

Page 1 of 5 12345 LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks