Catamaran 5m gonflabil

catarg

am gasit acest profil de dural care doresc sa-l folosesc drept catarg , eventual dublat la interior cu o teava de 56mm si perete de 2-3 mm , greutate 1,5+1,5 kg / ml => 18ron/ kg *3kg/ml ===> 54 ron/ml .profilul vizat este RO801 , stilp de culisare
 

Atașamente

  • 26 catarg.jpg
    26 catarg.jpg
    33.6 KB · Vizualizări: 85
Ultima editare:
Nicu, felicitari pentru proiect. Arata exceptional. Ai cumva poze si cu vele? Ai facut un calcul cat te-a costat tot proiectul, pana la ultimul surub?
 
buna ziua in legatura cu prinderea materialului pe tevi recomand,sa se faca teci laterale prin care sa treaca tevile,,,,,,,,,,,,,,,,ideia cu fermoare este foarte buna dar cred ca o sa se desprinda nu o sa reziste la greutate,,,,,,pentru a rezista la greutate fermoarele trebuiesc sa fie metalice,,,,,,ceia ce nu este o ideie foarte buna pe apa de mare.
 
In legatura cu materialul de vela va rog sa nu luati materialul de la arabi aceia din europa,,,,,arata bine nu trece aerul prin el ,,,,problema este ca se deterioreaza la Uv,va spun toate acestea pt.ca,confectionez huse pentru ambarcatiuni de 4 ani si mam intalnit de mai multe ori cu problema aceasta.RECOMAND VALMEX,este un material usor sintetic pe o parte tesatura sincron si pe cealalta parte pelicula de cauciuc,,garantie ,,am vazut materialul dupa 5 ani arata foarte bine,,,in conditiile in care a stat barca numai afara,,,iarna si vara,,,pret 60-70ron mp
 
Poate sa intrebati direct la reprezentanta lor din Bucuresti, dar din cate stiu Mehler produce tarpuri si material greu de pneumatica


Rumania

SC Mehler Texnologies S.R.L.
Str. Linia de Centura Nr.2, D2
R-077175 Stefanestii de Jos (Judetful Ilfov)
Tel. 021 369 57 51
Fax. 021 369 57 50
Mobile +40 723 912 648
office@mehler-texnologies.ro
 
interesanta constructia acestui catamaran ,felicitari.m-am uitat si nu am gasit nimic daca tuburile gonflabile sunt din mai multe compartimente?.si inca ceva, in zona unde sunt fixate tevile pe aceste tuburi gonflabile se impune ca zona sa fie dublata cu material cel putin de aceeasi calitate sau mai rezistent pentru uzura.asta daca vrei sa navigi in sigurata peste o saptamana pe mare, ...daca este facut pentru mare.
 
interesanta constructia acestui catamaran ,felicitari.m-am uitat si nu am gasit nimic daca tuburile gonflabile sunt din mai multe compartimente?.si inca ceva, in zona unde sunt fixate tevile pe aceste tuburi gonflabile se impune ca zona sa fie dublata cu material cel putin de aceeasi calitate sau mai rezistent pentru uzura.asta daca vrei sa navigi in sigurata peste o saptamana pe mare, ...daca este facut pentru mare.
fiecare tub are 2 compartimente!
in zona unde sunt fixate tevile nu este dublat materialul din motiv ca nu stiam daca o sa fie nevoie de ajustari-mutarea tevilor .
tuburile sunt facute din material gros rezistent de o firma care produce si exporta catamarane barci gonflabile si banane.
in urma iesirii pe mare am concluzionat ca sistemul de prindere mai necesita unele ajustari,mici modificari.
in acest moment este de vanzare pentru a sponsoriza o expeditie.
 

Back
Sus