Regate organizate de Yacht Club Regal Roman in 2010

Stimati prroprietari de ambarcatiuni cu vele,
Stimati skiperi,

Dupa cum ati vazut si pe site-ul Yacht Club Regal Roman ( www.ycrr.ro ), vom organiza Campionatul Marii Negre la yachting offhore si in 2010.
In acest an, pentru a evita orice comentarii, proteste si incoerente in desfasurarea competiilor organizate cu aceasta ocazie, avem in vedere urmatoarele aspecte:

- incepand cu acest sezon am facilitat scolirea de catre ORC a 3 masuratoristi, dintre care 2 nu au nici o legatura cu Clubul nostru (pentru a nu da nastere altor comentarii);

- vom organiza masuratori pentru certificatele ORC Club supervizate de catre masuratoristului sef al Offshore Racing Congress, domnul Nicola SIRONI;

* certificatul costa 100euro - datorita costurilor de logistica si deplasare, orice modificari ultreioare (vele, grement sau dotari ce influenteaza greutatea) vor fi obtinute cu taxe minime, nefiind necesara recertificare de 45 euro
* inscrierea in Campionat este posibila numai cu certificat ORC Club, obtinut in conditiile de mai sus si cu respectarea conditiilor impuse de Federatia Romana de Yachting.

- toate regatele vor fi administrate de catre ofiteri de cursa, arbitrii si judecatori certificati de Federatia Romana de Yachting.

Avand in vedere cele de mai sus si timpul foarte scurt ramas pana la inceperea Competitiei, va rugam sa confirmati intentia dumneavoastra de a participa la Campionat pana cel tarziu vineri 23 aprilie ac,
pentru a programa sesiunea de masuratori si a stabili taxa de participare la regate.

Va multumim si asteptam raspunsurile dumneavoastra,


Comisia de competitii a Yacht Club Regal Roman
 
Barci anuntate

AJAX
ALEXANDRA
ALFA
ALLEGRO
ANN
ANNE
ANNETE
BLUE MARINE STAR
BORA
CORSARUL
DANIELA III
DELPHIA
Echipa de Yachting
EL COMANDANTE
Elyseea
EOL
EUXIN II
FOLOW ME
Hakuna Matata
HARMONY
INDIGO
IOANA II
Life
Maria
MONICA
MOTIVATION
PISELINA
RUSALKA
Simina
TEODORA
TOMIS
TRAUMSCHIF
VICTORIA
 
Din cate imi amintesc eu , nu ai raspuns email-ului prin care erai invitat sa confirmi intentia de a permite masuratorile.
Avand in vedere raspunsul slab, ca sa nu zic aproape inexistent la solicitare....nu stiu sa iti dau un raspuns. O sa incerc sa va tin la curent cu informatia asta.
 
Din cate imi amintesc eu , nu ai raspuns email-ului prin care erai invitat sa confirmi intentia de a permite masuratorile.
Avand in vedere raspunsul slab, ca sa nu zic aproape inexistent la solicitare....nu stiu sa iti dau un raspuns. O sa incerc sa va tin la curent cu informatia asta.
 
masuratori barca 2010

V a rog sa comunicati cand incep masuratorile barcilor si unde /Ciobanu m skyper Maria

ami pare rau ca nu ati primit comfirmarea de participare la cursa pe mail ,[ deoarece am avut calculatorul virusat rau ] ,insa am anuntat telefonic despre intentia mea pe domnul Sergiu Timofei-- va poate comfirma
 
Ultima editare:
mai organizeaza ycrr-ul regate si in 2010?
premiile? tot asa "substantiale" ca anu trecut? un cartonash cu o suma pe el si restu pauza?

eu inca mai astept sa stiti...
 

Back
Sus