Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 11 to 20 of 31

Topic: Lacul Brates

Membru in Haita cu padele Delafluviu Guzi's Avatar
    Locația
    52249 Eschweiler Germania
    Posturi
    1.485
    Blog Entries
    1

Quote Originally Posted by Krasnik View Post
    ... cu berea cum ramane?
    - Cu berea, doar....eu !
    Restu-s cu volanu' !
    In pozele de mai sus, pe care le-ai vazut sunt caiacele lui Mihai (in caiacul rosu). Daca n-am avea fiecare caiace/barci ale noastre, de unde sa imprumuti, de unde sa inchiriezi ... Iar din martie si pana acum , obstea de proprietari-prieteni sporeste, precum laptele pus la fiert !

Junior Member
    Locația
    Galati-Braila-Bucuresti
    Posturi
    17

Ei hai..Si eu sunt cu volanul, din cand in cand si cu ghidonul, foarte aproape de timona si nici mansa nu mi-ar displacea. So, nici unele din mai adineauri enumeratele NU au treaba cu BEREA Eu nu le amestec niciodata si le pretuiesc deopotriva si separat Asta nu ma impiedica sa fiu mare amator de Lactate!!

Locația
    Posturi
    1.485
    Blog Entries
    1

Asta nu ma impiedica sa fiu mare amator de Lactate!!
    Pai, parca ai intrebat de bere, mai sus.

Junior Member
    Locația
    Galati-Braila-Bucuresti
    Posturi
    17

Daca imi permiti voi indrazni sa te citez : " Iar din martie si pana acum , obstea de proprietari-prieteni sporeste, precum laptele pus la fiert !"
    Sa raman taman eu asa fara riscul de a da in foc?

Locația
    Posturi
    1.485
    Blog Entries
    1

Daca imi permiti voi indrazni sa te citez : " Iar din martie si pana acum , obstea de proprietari-prieteni sporeste, precum laptele pus la fiert !"
    Sa raman taman eu asa fara riscul de a da in foc?
    Pai... comparam cu laptele metaforic , la felul cum sporeste. Si eu sunt consumator fidel al laptelui, dar nu-l confund cu berea !

6.  

Junior Member
    Locația
    Galati-Braila-Bucuresti
    Posturi
    17

Nu ma indoiesc ca ar fi fost altfel decat metaforic, am incercat sa ma leg si eu de ea(metafora) si sa transmit ca ma intereseaza "obstea"... Laptele nostru mai are un pic si transforma in unt deatata batut in piua, sunt convins ca ai inteles ce am vrut sa spun, asa cum si eu, te sigur, am inteles ce ai vrut sa spui

lapte = eu deja vedeam un bust generos de suedeza

si guzi se pare ca are chef de taclale, e clar, ne-am saturat de iarna.

In legatura cu lacul Brates, are cel putin un corespondent pe langa locurile mele de bastina, Lacul Suhaia in Teleorman, intre Turnu Magurele si Zimnicea, este tot intins, este cu apa mica si are H2O in el cu papura pe margini.
    Ca sa nu fiu total off-topic.
    "Fii tu insuti schimbarea pe care vrei s-o vezi in lume"

Senior Member Vali's Avatar
    Locația
    Galati
    Posturi
    2.250

Salutare la barcagii, nu uitati ca omu vrednic isi face iarna barca si vara sania , so ca sa fim dotati in primavara cu sculamente plutitoare, ar trebui sa punem deja osu la treaba . Uitati 2 poze facute azi spre Brates, de la mine din cuibar. In a 2-a poza am surprins cu ajutorul zoom-ului ceva greu de distins cu ochiul liber, fiind la vreo 4-5 km, de unde se vede ca nu-i nevoie sa fie vara ca sa te joci cum iti place .
    Fotografii ataşate Fotografii ataşate IMG1145.JPG‎   IMG1142.JPG‎  
    forum www.capcompas.ro , comunicare pertinenta in domeniul nautic

Junior Member
    Locația
    Galati-Braila-Bucuresti
    Posturi
    17

Chestia aia pare a fi un Kite (parca asa se chiama). L-o fi pus omu' la saniuta sau la patine . Sa inteleg ca din momentul in care devine navigabil Bratesul vor incepe plimbarile? Avand in vedere ca nu se pune problema construirii unui caiac din motive de doua maini stangi, astept sfaturi privind achizitia !

Senior Member Vali's Avatar
    Locația
    Galati
    Posturi
    2.250

E chiar kite, ii cunosc pe baieti, gashca lui Raducu, vara se dau cu placa, si iarna cu patinele . Iti dai seama ca Guzi sta ca pe ghimpi asteptand sa se dezghete, cu toate ca zilele astea voia pe Dunare . Despre procurarea sculamentului plutitor, mai bine ne gasim odata la cuibaru cu pirati si te pune brigada in tema .
    forum www.capcompas.ro , comunicare pertinenta in domeniul nautic

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks