Lacul Brates

Chiar daca nu pe Brates, din nou cele doua caiace au facut prima iesire din sezon pe Dunare.
 

Atașamente

  • Imagine023.jpg
    Imagine023.jpg
    126.5 KB · Vizualizări: 58
Chiar daca nu pe Brates, din nou cele doua caiace au facut prima iesire din sezon pe Dunare.

Ma si asteptam sa atacati Dunarea, in zilele astea de inceput de sezon.
In paralel cu voi (ca timp) , intr-o gasca vesela, am padelat si noi in amonte de Oltenita, si am marcat inceperea sezonului: prin sport, plaja si gratar in aer liber :)
 
O intrebare de la un total necunoscator in ale caiacului: cum faceti sa va imbarcati si sa va dati jos din caiac fara sa va udati?
:)
 
Ultima editare:
O intrebare de la un total necunoscator in ale caiacului: cum faceti sa va imbarcati si sa va dati jos din caiac fara sa va udati?
:)

Pui vasla in spatele cockpitului, si o sprjini cu o padela pe fund. Apoi cu o mana prinzi coamingul si vasla, iar cu cealalta te sprijini mai catre jumatatea vaslei. ;-)
 
O intrebare de la un total necunoscator in ale caiacului: cum faceti sa va imbarcati si sa va dati jos din caiac fara sa va udati?
:)
Si eu sunt necunoscator in ale caiacului, m-am dat de cateva ori si m-am udat. Cred ca experimentatii se dau cu grasime de rata pe corp si nu sta apa pe ei. Te salut!
 
Până acum, am reuşit să nu-mi înmoi încă picioarele:
la acostare - aleg locul cu grija, prova in mal şi ies primul la mal mergând pe prova caiacului, apoi îmi scot şi echipajul. Regula nu se aplică pentru cei peste 90kg:D
la plecarea din mal - las pupa în larg, intră întâi echipajul tot prin prova, apoi eu şi împingem cu padelele să ne dezlipim de mal.
 
Multumesc tuturor pt informatii. Presupun ca pt caiacele demontabile, la care nu poti sa pasesti pe punte, trebuie musai sa te botezi macar un pic :)
 

Back
Sus