Upgrade forum

Si chiar ma gandesc sa postez si eu un banner....
Ma linşează rexsailor pentru asta :D :D :D



desi putin :eek:t:sa le luam intr-o ordine!am reusit sa pun si ie8 si s-ar parea ca e ok!...din pacate nu toti lucram it!
Daca nu aveai IE8 pana acum (sau macar IE7) e de rau in general pt. computerul tau, vechile versiuni (IE6,etc) pe langa faptul ca afiseaza paginile de net ca ceapa (sunt complet paralele cu standardele CSS), mai sunt si pline de erori si probleme de securitate. Ar trebui să ai activată opţiunea de update automat la windows.

Pentru o navigare placuta va recomand FireFox: http://www.mozilla.com/
care este si in limba romana: http://www.mozilla.com/ro/

Si ... (se pare ca asta e un argument suprem la trecerea pe FireFox): poti sa-ti instalezi un addon sa vezi vremea :D

Admin, vezi ca ai o duda in prima pagina cand dai click pe latest topic sau pe butonasul care duce la latest reply in topic.
Te duce la http://forum.barcaholic.ro/showthread.php#57;23-Operatiunea-Meridianele-Tacerii&p=14763#post14763pare o problema de modrewrite or smt
Cred ca s-a rezolvat, era una dintre problemele cu IE... b-)

PS: in Firefox forumul se vede mai frumos, cu colturi rotunjite :D (din cauza ca IE nu suporta complet standardele CSS, si pt. viteza de incarcare nu s-au folosit artificii suplimentare pt. asta)
 
Admin... e vreo bubă la Firefoxul meu de apar reclame de la Google? Parcă nu am mai văzut dilări din ăştia până acum pe forum.
 
Admin... e vreo bubă la Firefoxul meu de apar reclame de la Google? Parcă nu am mai văzut dilări din ăştia până acum pe forum.

Nu, eu le-am pus, dar inca nu e definitiva treaba. Voi mai pune cateva reclama google, dar numai pentru vizitatori, userii inregistrati nu vor vedea reclamele google. Ce apare acolo la google e independent de mine, adica google serveste reclame in functie de continutul paginii.
 
poate faci ceva ca semnul de atasament sa nu se mai suprapuna cu numarul de pagini, cum se intampla la topicurile stufoase....
 
poate faci ceva ca semnul de atasament sa nu se mai suprapuna cu numarul de pagini, cum se intampla la topicurile stufoase....
Sa inteleg ca ai un monitor mai mic :) N-ar trebui sa te deranjeze, in mod normal dai click pe numele topicului sa mergi la primil post necitit, sau din meniul browserului poti da text-size: small
 
cred ca 17'' e suficient....daca te uiti in campul http://forum.barcaholic.ro/search.php?searchid=1578 ( tre sa dai click inca o data pe posturi noi)ai sa vezi ca la unele topicuri se suprapune semnul de atasament peste nr. ultimei pagini- e in functie de nr. de caractere din nik-ul fiecaruia...recte la catamaran quatro si la barci in regie proprie...
 
Ultima editare:
Salutare...la butonul "linkuri rapide" ,mai era un butonel cu posturile din ultimele 24 de ore. Ma foloseam ades de el. Daca se poate restaura , as fi foarte fericit !!! :D
....daca nu :
:eek:b-)
 
Iconurile de read si unread sunt ok acum :) ... Multumim :)
In rest versiunea noua are multe lucruri bune in plus fata de cea veche.
 
Ultima editare:
Buna seara la toata lumea.
As dori sa-mi spuneti daca acest forum are o sectiune de vanzare/cumparare, asta ca sa nu postez aiurea, si daca da, unde?
Multumesc anticipat.

L.E.
Am citit Regulamentul care spune ca:
Reclamă şi linkuri către alte siteuri
- Reclama este permisă şi este gratuită


Rog un moderator sa stearga acest post inutil de-acum.
 
Ultima editare:
compatibilitate

am probleme in linux (slackware) / firefox cu popup-ul ridicat de linkurile la poze : nu functioneaza, pot vedea pozele in schimb cu right click + open link in new window le pot vedea ...
 
am probleme in linux (slackware) / firefox cu popup-ul ridicat de linkurile la poze : nu functioneaza, pot vedea pozele in schimb cu right click + open link in new window le pot vedea ...
Da-mi te rog un link exact catre un post care contine o poza care nu se deschide. Atasamentele de pe forum nu sunt popup-uri, sunt deschise in aceeasi pagina cu javascript/lightbox. De ex poza cu bateria nokia: http://www.barcaholic.ro/showthread...e-în-mod-gratuit?p=22298&viewfull=1#post22298
 
multumesc pt. raspuns, dar n-am fost eu explicit, acest "script" nu functioneaza in linux, indiferent de pozele din forum, repet insa, se pot vedea (pozele) doar cu open in new tab/window....
 
multumesc pt. raspuns, dar n-am fost eu explicit, acest "script" nu functioneaza in linux, indiferent de pozele din forum, repet insa, se pot vedea (pozele) doar cu open in new tab/window....
Am testat pe Firefox pe Ubuntu si e ok. Ai ceva addonuri care folosesc sau blocheaza JavaScript? Raporteaza firefoxul o eroare?

Se vad cu new/tab pentru ca acolo e link normal, la click se deschid cu JavaScript.
 
actiunea este urmatoarea : fac click pe poza, se estompeaza fundalul (normal), se afiseaza fereastra care initial afiseaza ca se incarca poza, dupa care dispare fereastra nu se afiseaza nici o poza dar ramane fundalul estompat. daca fac click se comporta normal, in sensul ca se elibereaza pagina initiala (parent).
 
Mda, undeva se agata scriptul. In weekend am programat un nou upgrade minor, vedem dupaia ce se intampla.
 

Back
Sus