Upgrade forum

nu va faceti probleme, era doar o observatie. nu vreau sa credeti ca sunt genul sacaitor, in urma cu multi ani am renuntat complet la ms windows, am ales slackware pt. ca nu mi-a facut surprize niciodata si este cel mai apropriat de unix standard. restul distributiilor au inceput sa semene cu ms windows si bineinteles ca au dobandit si comportamentul negativ de care eu am fugit atunci.
 
salut, incerc sa ma conectez de pe android cu tapatalk la forum si nu se conecteaza (am pus in acea aplicatie si alte forumuri si merg cu success). Se poate face ceva ? Multumesc.
 
Acum ruleaza ultima versiune de tapatalk pentru vbulleting (4.5.2) - personal am verificat si pare ok, rog si alti utilizatori de tapatalk sa-mi confirme / infirme functionarea corecta.
 
Imi spuneti si mie in doua cuvinte ce e cu Tapatalk-ul asta? Ca mi-a aparut si mie pe tableta sugestii sa-l cumpar pentru unele siteuri dar nu m-am prins cu ce m-ar ajuta (de ex eu intru pe barcaholic fara el). Merci!
 
Imi spuneti si mie in doua cuvinte ce e cu Tapatalk-ul asta? Ca mi-a aparut si mie pe tableta sugestii sa-l cumpar pentru unele siteuri dar nu m-am prins cu ce m-ar ajuta (de ex eu intru pe barcaholic fara el). Merci!
Tapatalk este un client pentru forumuri care iti prezintă discuțiile și mesajle într-o aplicație dedicată telefonului/tabletei, fără a folosi browserul web.

Avantajele mari apar atunci când forumul respectiv nu are o interfață mobile dedicată, când interfața clasică e greu de manipulat prin touch și zoom, sau când sunt multe elemente grafice care încarcă conexiunea GPRS. Tapatalkul asta face trafic strict pentru texte și le afișează intr-un mod să zicem mai prietenos. Barcaholic.ro are interfață "mobile", ar trebui să fie selectată automat când se detectează un browser de pe telefon (dacă se setat și browserul să spună că e mobil) - e discutabil dacă e grozavă sau nu interfața asta, dar e utilizabilă.

Dezavantaj: clientul se plătește. Pentru Android te poți descurca și altfel, dar pentru iPhone, iPad, BlackBerry, Windows nu prea. Notă pentru cârcotași: partea de server (care se instalează la forum) e gratuită, iar aplicațiile client se plătesc către firma Tapatalk, nu către mine! Eu doar facilitez accesarea forumului și prin această metodă - pentru utilizatorii care doresc.



Revenind la problemă, am verificat și rulez ultima versiune:

Cod:
Forum XMLRPC Interface for Tapatalk Application

Forum system version:4.2.1
Current Tapatalk plugin version: 4.5.2
Latest Tapatalk plugin version: 4.5.2
Attachment upload interface status: OK
Push notification interface status: OK
 
din cate vad tu sugerezi sa folosesc versiunea platita ... eu folosest partea gratis si pe vwforum merge perfect (ca exemplu).
 
Din câte știu toate versiunile de tapatalk sunt plătite, eventual poate ai prins ceva promoție sau ai "făcut rost" de client. Pe vwforum e altă versiune de vbulletin forum (3.8) cu o altă versiune de client tapatalk (3.8.0), nici aceea actualizată (ultima versiune tapatalk pentru server cu vbulletin3 este 3.9.0).
 
Multumesc. Acum merge 'ca uns' .ver de tapatalk acum cateva zile am dat de ea free pe mag play ... pesa exact sub ver.cu banutzi ...

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4 Beta
 
OK, înseamnă că s-au agățat ceva fișiere la upgrade, mulțumesc pentru colaborare! :noroc:
 

Back
Sus