Yacht Magazin :(

Una peste alta, mi-am facut o socoteala simpla: decat sa dau banii pe asa pacaleala, mai bine invit pe oricare dintre balcaholici la o bere, si tot aflu mai multe despre yachting.
Hai ca-i buna, vezi ca s-ar putea sa te coste mai mult berea (sau romul , sic!) pentru o sedinta cu un barcaholic decat 10 - 20 numere ale.... hîc!... revistei!
 
Naier si mincu,
Recitind postul meu cu acel calendar 2010 despre competitzii, am constatat ca de fapt interesul s-a mutat catre monden, nimeni nu a comentat nimic tehnic, nimic de yachting ci numai monden, cine si cum si ce au facut pe ...mal. Asa ca revista pare ca e orientata ok :)))
p.s. Ma amuzam doar :)
 
O revista-i o revista , Adrian.
Poate avea cateva sectiuni prin care sa-i impace pe toti: iubitorii de mondenitati, competitii, amatorii de ambarcatiuni cu vele/cu motor, pasionatii de constructie sau restaurare barci.
Atunci sigur n-ar mai marai lumea.

Imi amintesc de Tehnium-ul de pe vremuri :) Avea electronica masiv, ceva navomodele, aeromodele, inventica de tot felul, si mai gasea locsor sa laude carmaciul si organizatiile de pionieri.
 
Pe mine pana la capat ma intereseaza mai putin despre revista. Sa ne revenim, pe mine ma pasioneaza sa ma dau cu barca. Si pe forumul asta de exemplu mai mult se vorbeste de cum sa bati cuie in lemne sau cum sa le lipesti, ori cum sa dai din padela, nici asta nu e yachting. Asta nu ma opreste sa nu il apreciez pe Vali sau pe Gutzi sau pe I FLY care se bate cu BGS-ul. Dar mi se pare ca s-a format asa o directzie, care nu e corecta.
Ma amuz de cum caiacesc unii, asta nu inseamna ca sunt mai putin pasionatzi ca mine. Traim intr-o lume libera si asta e tot farmecul. Norocul nostru ca avem net.
Si daca e sa ma sece ceva e ca nu am buget pentru site-ul Yacht Club Regal Roman, asta ma seaca. Si ma mai seaca faptul ca nu avem bani sa ne luam vele 3DL pentru Alexandra. Ca nu avem 6 cabestane si avem numai 4. Ma mai enerveaza Mishou ca vrea sa scoata rol focul si sa punem sina, sa vezi aventuri la vara :))
Crezi ca ma pasioneaza pe mine sa ma contrez cu toata lumea despre Yacht Magazin ? Pur si simplu am apreciat-o pe Irina ca a muncit, bine sau rau, e fix treaba ei. Cum si faptul ca cineva cumpara sau nu revista, imi e egal :)
Ma intereseaza cine se inscrie sa se masoare cu barca ORC sa stiu si eu cu cine alerg in sezon. Ma intereseaza cum sa fac rost de bani sa schimbam si randa cu una mai buna. Ma intereseaza cum fac sa ma programez cu Mishou astfel incat sa fim la toate regatele si sa le castigam. Am o gramada de alte interese vis a vis de yachting. Ma intereseaza cum sa ne programam antrenamentele astfel incat sa ne rotim totzi la toate posturile si ma interseaza sa beau un rom cu tine, ca ai promis. De aici incolo...spune tu :))
 
si BY THE WAY, cati dintre voi au fost la deschiderea sezonului de primavara de pe herastrau ?
Ca au fost acolo copii cu optimistii. nu v-am vazut, l-am vazut in schimb pe Sergiu, Liviu Doara, Butucaru, Iulia, Ciprian, nicunul dintre voi.
 
si am vazut-o si pe Irina Tanase :))) sic :)

Sal'tare! Bravo ei... era prezent si tipul pe care l-a cantat pretz de o revista? Daca da, prezenta ei acolo nu se pune! Adrian.n, te-ai acrit tu pe colegu' mincu, dar nu prea ai adus contra-argumente. Io unu's in totalul sau asentiment. Iar topicul asta pe care ne ciondanim este tocmai despre revista, iar regula forumului asta ne indeamna, sa nu fim off-topic. Si pentru ca ai adus vorba de site-ul YCRR... chiar ca e modest, dar nu vad la ce iti trebe bani pt a fi sctualizat mai des... Scuze, acum am fost eu off topic. A, inca ceva... faptul ca noi suntem sau nu prezenti intr-un loc sau in altul nu ajuta cu nimic revista sa para de mai putin cacao...
 
Naier si mincu,
Recitind postul meu cu acel calendar 2010 despre competitzii, am constatat ca de fapt interesul s-a mutat catre monden, nimeni nu a comentat nimic tehnic, nimic de yachting ci numai monden, cine si cum si ce au facut pe ...mal. Asa ca revista pare ca e orientata ok :)))
p.s. Ma amuzam doar :)

Aaaa, pai in cazul asta, am eu un vecin care colectioneaza poze cu Oana Zavoranu si Columbeanca... sa-i propun o colaborare la revista? Scoatem pozele cu barci si bagam popouri de demoazale in voga... Sa vezi ce se va citi atunci! Ca daca asa se pune problema...
 
Naier, nu m-am acrit pe nimeni. Sunt acrit ca avem o mare de kko, ca nu avem o marina sau ca sa fiu coerent, avem marine de kko si nu are sens sa mai vorbesc de copacul de kko. Ca sunt offtopic :)
 
Salutare, ia nu va luati de pretenu meu adrian n., ca e baiat bun si a venit sa-si caute colegi de joaca pe apa :). Singura problema e ca face parte din "the wrong gang" :D, si nu-i vina lui daca revista nu e pe gustu unora. Sincer, pt mine mai interesanta era revista "Start spre viitor" de pe vremuri, fiindca era poluata de cultul personalitatii doar in primele 2 pagini, restul era exclusiv material de calitate (ce mult imi placeau enigmele de la "greseala istetilor" :rolleyes: ). Acum despre contributia barcagiilor la revista, cred ca s-ar baga lume, insa ideea sa faci munca patriotica in folosul "mondenilor" cred ca va alunga si cel mai altruist si dezinteresat colaborator. Din partea mea urez "cat mai multe numere" revistei, si sa ne aduca satisfactii nenumarate :p.
 
Multzam Vali de suport. Ce sa zic, atata vreme cat nu e treaba mea....Irina face cum o taie capul, ea stie ce castiga si ce pierde ca si segment. Am vorbit si azi cu ea si am observat ca e interesata de opiniile voastre. Poate ca in numarul urmator o sa apara si materiale legate de ceea ce pasioneaza pe multzi dintre cei ce fac parte cu mandrie, ca si mine, dintre BARCAHOLICI.
 

Back
Sus