CLUB SWAN 42

multumesc pentru urarile de succes , si dumneavoastra tot succesul din lume !

E adevarat , credeam ca participarea la ARC 2011 ar fi o idee buna . Acum , dupa un sezon de curse cu aceasta barca am inteles ca nu asta este ceea ce stie ea sa faca. Si am inteles ca este perfect proiectata pentru curse si nu pentru o traversada . De aceea , am revizuit planurile , dar nu am renuntat la ARC !

Sper ca in 22 Nov 2011 sa luam startul in ARC , dar cu alta barca , mai mare si mai pregatita pentru asta . E adevarat , generatorul nu este indispensabil ( exista solar panels , wind generator , etc ) , dar watermakerul da . Insa watermakerul consuma al naibii de mult curent , care trebuie produs si el de catre cineva . :) Sper sa gasim resursele , energia si timpul necesar sa inscriem si sa pregatim pentru ARC 2011 o Bavaria 50 Vision .
 
excelent! sper sa gasiti timpul si resursele...ceea ce imi doresc si mie :D si sa ne vedem cu bine in Canare
o intrebare: ce echipaj veti avea? cate persoane....de curiozitate?
 
Fiind o fire foare curioasa as vrea sa repet o intrebare pusa de mine aici - am inteles ca anul trecut a fost pe barca Natalia un castigator al Cupei America, puteti sa ne spuneti mai multe despre el, poate ca experienta sa ne poate ajuta mult.
Cu respect
 

Back
Sus