Hai la Sf. Gheorghe

  • Autor subiect Autor subiect Vali
  • Dată creare Dată creare
Pai atunci vino de 1 mai, cu toate ca va fi mai aglomerat :).

Later edit: vino cu pachebotul tau Alexandra si noi venim cu caiacu', daca te pui iar pe uscat sa aiba cine sa te remorcheze :D, o sa tragem la padele ca la galera, si tu o sa ne bati cu biciu' "hai martalogilor ca se monteaza marea si nu mai reusim" :D
 
Ultima editare:
Pai atunci vino de 1 mai, cu toate ca va fi mai aglomerat :).

Later edit: vino cu pachebotul tau Alexandra si noi venim cu caiacu', daca te pui iar pe uscat sa aiba cine sa te remorcheze :D, o sa tragem la padele ca la galera, si tu o sa ne bati cu biciu' "hai martalogilor ca se monteaza marea si nu mai reusim" :D

Bai Vali,chiar trebuie sa te pisez mereu la cap,ca sa nu-i mai spui caiac?
- E Cui-Rasat ,MonCher ! :noroc:
 
15 Aprilie, 2026, în premieră, sezonul turistic atât la Mare, cât şi în Deltă, a fost deschis.



23 Aprilie, ce se intâmplă de Sfântul Gheorghe la Sfântul Gheorghe?



Foarte posibil: hramuri bisericeşti, agape săteşti, frățeşti şi marinăreşti, cu meniuri lipoveneşti, "răcoritoare" româneşti şi nemțeşti.



Un eveniment de sărbătoare şi părtăşie ce trebuie onorat.
 
Ultima editare:

Back
Sus