Sfaturi pornire motor Mercury 2,5, 4 timpi.

Motorul a stat in magazie pe suport, vertical 10 ani. Are ulei la nivel vizibil in fereastra. Va rog sa imi spuneti daca e musai sa ii schimb uleiul, bujia sau altceva. Pentru inceput doresc doar sa ma asigur ca poate porni, urmand sa ii fac revizia dupa proba. Am auzit niste zvonuri ca ar fi util sa bag cateva fasuri de WD40 prin orificiul pentru bujie , pentru ungerea cilindrului. Multumesc pentru orice informatie utila.
 

Back
Sus