traseu Murighiol - Sf. Gheorghe, alternativa pe canale

murighiol sf. gheorghe

Salutare tuturor,

Suntem in 09.09.2014 si vreau ca la sfarsitul saptamanii sa fac impreuna cu un prieten traseul Murighiol- Sf. Gheorghe.
Am o barca Open, 4.5 m cu un motor Yamaha de 25 cp.
Ce traseu imi sugerati si in cat timp l-as parcurge tinand cont ca suntem doar noi doi si cateva bagaje plus benzina de rezerva (60 - 70 l).
M-ar interesa detalii atat despre traseu cat si despre punctele de realimentare(pe cat posibil statii Rompetrol, am card).

Multumesc mult.
 
Salutare tuturor,

Suntem in 09.09.2014 si vreau ca la sfarsitul saptamanii sa fac impreuna cu un prieten traseul Murighiol- Sf. Gheorghe.
Am o barca Open, 4.5 m cu un motor Yamaha de 25 cp.
Ce traseu imi sugerati si in cat timp l-as parcurge tinand cont ca suntem doar noi doi si cateva bagaje plus benzina de rezerva (60 - 70 l).
M-ar interesa detalii atat despre traseu cat si despre punctele de realimentare(pe cat posibil statii Rompetrol, am card).

Multumesc mult.

1. In Delta Dunarii nu exista statii de benzina Rompetrol

2. Pentru o motorizare de 25 CP, o rezerva de benzina de 60 - 70 L este exagerata, cu exceptia existentei altor ratiuni pe care nu le cunosc.

3. Exista statie de alimentare Star 2000 atat la Murighiol, pe Dunare, cat si la Sfantu Gheorghe.

4. Cel mai scurt traseu Murighiol - Sfantu Gheorghe este pe Dunare, cu conditia sa tii Dunarea Noua. Asta inseamna ca tii dreapta (mergand aval) pana la ultima bucla = km 18, unde vei tine stanga

5. Distanta aproximativa : 42 - 45 km km (pe Bratul Sfantu Gheorghe)

6. "Alternativa" pe canale lungeste drumul fff mult. Daca esti interesat de aceasta "alternativa", let me know ... :):):)

7. Bafta !!! :):):)
 

Back
Sus