Yet another Shearwater 17

Nu e cel mai aratos Shearwater, asta zisei. E unul, Bogdan Buciu, care l-a bibilit si l-a umplut de sarme pe al lui. Ala da frumos.

SI probabil Bogdanul se gandeste sa-si mai inceapa unul.... altfel, proaspat sosit de la TID, n-ar sta lipit de barcaholic punct ro :) :) :)

Barca arata foarte bine, Orafaz ! Imi place ca ai avut o grija deosebita la confort :) ma refer la speteaza generoasa care se iteste din cockpit !
Si apropo de aspect, e adevarat ca fladerul lemnos arata superb, insa daca straturile de lac/bait devin neuniforme, cred ca foarte fain ar arata vopsit simplu, la pistol .
 
Imi place ca ai avut o grija deosebita la confort :) ma refer la speteaza generoasa care se iteste din cockpit !
.

Scaunul ala era o chestie provizorie. La prima tura am folosit un scaunel de la un vechi balansoar al kinderilor. Cand am ajuns acasa, am facut repede scaunul cu speteaza inalta, din trei sipci si patru cuie. Am observat ca, desi avea numai vreo 60 mm inaltime, se pierdea din senzatia de stabilitate. Am hotarat ca sezutul va fi o simpla placa de polistiren de 20 mm, iar spatarul o platbanda arcuita cu o perna din spuma poliuretanica, tot de vreo 20mm.
 
Super,dar pe canoe cand o termini?

Chiar a iesit f bine
spatiile de bagaje le poti dimensiona cat vrei(la capace ma refer)?

Nu ai vrea sa faci un wood duck?
 
@ sherbamont: Canoea o termin candva, sper ca pana la primavara.
Spatiile de bagaje le poti dimensiona cum vrei. Guzi le-a facut mai mari, Buciu a transformat unul din ele in cockpit.
Nu stiu ce sa zic de Wood Duck, se cam termina sezonul de facut barci.
 
Caiacul se vinde in stadiul urmator:
- Doar rasina, fara lac sau vopsea
- Cockpit coaming nefinisat
- Lipsa hatch-uri

Pret: 800 RON
 

Back
Sus