2011 vs 2010

@ Guzi: .......... cu mine vei discuta doar fata in fata ce mai e de discutat. Cu respect, Vali braconieru'.


Vad in asta o decizie corecta pentru un topic in care se dezbat realizari in domeniul nautic :) .
SI mai sper ca sunt in asentimentul multora daca pastram fluenta si frumusetea discutiilor on topic, mutand in alte parti treburile personale cu iz de vendetta .

@ Smokey: SI mie mi-a clocit benzina in rezervor. Dupa un sezon intreg de iesiri saptamanale pe apa, n-am reusit sa ard un plin de benzina, ci m-am intors cu fosilii acasa :). Economica treaba velismul asta ! :)
 
Un an destul de bun : sailing 740 Nm (Egee, Solent si English Channel) - total 14 zile. Am mers si pe Dunare, in general trasee scurte. Cel mai lung 180 Nm (Galati - Tulcea - Sulina - SF.Gheorghe - Tulcea - Galati). Plus niste cursuri teoretice RYA. Si toate astea impreuna cu sotia :)
Fata de 2010 s-a simtit experienta acumulata, am fost mai sigur pe mine, s-au clarificat multe lucruri. Si cel mai important, am inceput sa imi dau seama cat de putin stiu.
 
Realizari personale in 2011:
- Am dormit o noapte pe Nemo al lui Florio - de unde rezulta ca l-am cunoscut pe Florio si mi-a placut maxim ;)
Nu, acum pe bune: numai la prostii mă gândesc când citesc contextul, ca să zic aşa. Deşi am citit asta acum câteva zile, mă tot furnică tastatura :).
 
Nu, acum pe bune: numai la prostii mă gândesc când citesc contextul, ca să zic aşa. Deşi am citit asta acum câteva zile, mă tot furnică tastatura :).

Cuscrule, ce te bagi domne in iubirea oamenilor ;), nu-ti dai seama ca prin gestul lor, ei acum sadesc samanta iubirii neconditionate intre barcagii in 2012 :p? Daca tot vine apocalipsa, macar "make love, pardon - boats :p, not war".
 
Nu, acum pe bune: numai la prostii mă gândesc când citesc contextul, ca să zic aşa. Deşi am citit asta acum câteva zile, mă tot furnică tastatura :).

Hahahah !
Limba asta romana plina de sensuri !

Una peste alta, din simpatia dintre noi astia care ne cunoastem de atata vreme, s-au nascut si au renascut anul acesta foarte multe barci ! :)
Asta DA, un lucru minunat ! :)
 
in primul rand multumesc barcaholicilor care prin prisma povestirilor si a constructiilor care sunt aici mi-au insuflat puterea de a-mi trai propriul vis cu barcute.anul trecut am inceput o constructie in strip-palnk care din pacate este la jumatate din cauza ca nu am timp decat in iarna, dar am cumparat o iola sportiva cu care ma dau in delta cand am timp.Daca nu erati voi toate acestea nu s-ar fi materializat.si asta e doar inceputul. va multumesc.
 
2011:
-locul III la Mures Marathon
-organizarea expeditie Barci in Bagaje (salut Florio :))
-organizarea concursului de rafting Dusi pe Val - pe Bistrita
-multe ture cu raftul pe multe rauri de white water

2012:
-locul I la Mures Marathon :cool:
-brevetarea mea ca si ghid de rafting - recunoscut international
-o expeditie de o saptamana pe Bistrita sau Mures - dar la nivel de supravietuire (fara mancare la noi, adica mancam doar ce ne da raul :confused:) - cred ca o sa iasa si un film din expeditia asta b-)
-expeditia Barci in Bagaje 2012: Vama Veche - Balcic (salut Florio :))
-organizarea unui concurs de rafting (nu stiu unde si cand momentan)
-multe ture cu vele, raft si caiac pe multe rauri, fluvii, lacuri, mari si de ce nu ... oceane
-marirea portofoliului de produse la barciinbagaje.ro :p
-si altele care nu-mi vin acum in cap :iupi:

Si mai sper ca la anul sa dea curs mai multi Barcaholici la invitatile si evenimentele organizate de mine!

Mult bine la toata lumea,
Catalin
 
2011:
-locul III la Mures Marathon
-organizarea expeditie Barci in Bagaje (salut Florio :))
-organizarea concursului de rafting Dusi pe Val - pe Bistrita
-multe ture cu raftul pe multe rauri de white water

2012:
-locul I la Mures Marathon :cool:
-brevetarea mea ca si ghid de rafting - recunoscut international
-o expeditie de o saptamana pe Bistrita sau Mures - dar la nivel de supravietuire (fara mancare la noi, adica mancam doar ce ne da raul :confused:) - cred ca o sa iasa si un film din expeditia asta b-)
-expeditia Barci in Bagaje 2012: Vama Veche - Balcic (salut Florio :))
-organizarea unui concurs de rafting (nu stiu unde si cand momentan)
-multe ture cu vele, raft si caiac pe multe rauri, fluvii, lacuri, mari si de ce nu ... oceane
-marirea portofoliului de produse la barciinbagaje.ro :p
-si altele care nu-mi vin acum in cap :iupi:

Si mai sper ca la anul sa dea curs mai multi Barcaholici la invitatile si evenimentele organizate de mine!

Mult bine la toata lumea,
Catalin

Si TID. Neaparat TID!
 
cand se desfasoara expeditia Barci in Bagaje 2012: Vama Veche - Balcic? am fi si noi tentati... desi nu stiu daca vom avea timp si de Delta si de Balcik.

Ar fi incantator sa aveti timp : oamenii sunt minunati , expeditia superba, organizatorul jos palaria !

Dar fiindca sunt om si deci subiectiv :), e de ajuns sa participati o data si va veti convinge singuri :) .

Eu unul nu am rezerve, ci doar speranta ca vremea sa tina cu noi !
 
cand se desfasoara expeditia Barci in Bagaje 2012: Vama Veche - Balcic? am fi si noi tentati... desi nu stiu daca vom avea timp si de Delta si de Balcik.

Evenimentul o sa fie in principiu pe la sfarsitul lunii August. Dar daca vreti sa veniti putem sa incercam sa ne mulam dupa programul vostru. Si felicitari pentru modul vostru de a traii! Voi chiar sunteti diferiti si imi place asta tare mult :)
 
Ar fi incantator sa aveti timp : oamenii sunt minunati , expeditia superba, organizatorul jos palaria !

Dar fiindca sunt om si deci subiectiv :), e de ajuns sa participati o data si va veti convinge singuri :) .

Eu unul nu am rezerve, ci doar speranta ca vremea sa tina cu noi !

Doar oamenii sunt minunati. Restul vine de la sine :)
 
Evenimentul o sa fie in principiu pe la sfarsitul lunii August. Dar daca vreti sa veniti putem sa incercam sa ne mulam dupa programul vostru. Si felicitari pentru modul vostru de a traii! Voi chiar sunteti diferiti si imi place asta tare mult :)

Multumesc mult pentru generozitatea ofertei, dar m-as simti vinovat si nepotrivit situatiei sa ajustati programul dupa noi. Daca vrem sa participam, noi suntem cei care trebuie sa ne adaptam la programul turei. Sa inteleg ca veti merge cu kayacele (cate?) de la Mangalia la Balcik?
 
Multumesc mult pentru generozitatea ofertei, dar m-as simti vinovat si nepotrivit situatiei sa ajustati programul dupa noi. Daca vrem sa participam, noi suntem cei care trebuie sa ne adaptam la programul turei. Sa inteleg ca veti merge cu kayacele (cate?) de la Mangalia la Balcik?

Ambarcatiunile sunt catamarane Happy Cat, navigatia e cu vele. Eu vin cu un Mac 26X ca si la regata din 2011. Ca sa va faceti o idee uite cateva imagini puse de mine intr-un filmulet .
Si altele puse de oameni mai inspirati :) .
Dar voi aveti vele, aveti si padele, stati bine cu conditia fizica si cu pofta de aventura.
Totusi cred ca ar fi bine sa veniti calare pe un HappyCat. E o senzatie faina, un efort mult mai mic, viteza mult mai mare, siguranta la fel, loc de bagaje , etc...etc...:)
 
Ambarcatiunile sunt catamarane Happy Cat, navigatia e cu vele. Eu vin cu un Mac 26X ca si la regata din 2011. Ca sa va faceti o idee uite cateva imagini puse de mine intr-un filmulet .
Si altele puse de oameni mai inspirati :) .
Dar voi aveti vele, aveti si padele, stati bine cu conditia fizica si cu pofta de aventura.
Totusi cred ca ar fi bine sa veniti calare pe un HappyCat. E o senzatie faina, un efort mult mai mic, viteza mult mai mare, siguranta la fel, loc de bagaje , etc...etc...:)

aha... vela, avem noi, dar cred ca vom fi mult mai inceti decat catamaranele voastre.
 
Dar voi aveti si padele :)

avem noi padele si o vela de 36 de picioare patrate (sper sa nu aiba platfus), dar imi sopteste mie un calutz de mare ca nu vom putea tine barja noastra la viteza catamarenelor voastre. In video parea o viteza semnificativa.

Vorbim dupa ce vad cum se comporta barja pe apa caci deocamdata ii dau ture in sufragerie si nu-mi vine s-o demontez.
 
avem noi padele si o vela de 36 de picioare patrate (sper sa nu aiba platfus), dar imi sopteste mie un calutz de mare ca nu vom putea tine barja noastra la viteza catamarenelor voastre. In video parea o viteza semnificativa.

Vorbim dupa ce vad cum se comporta barja pe apa caci deocamdata ii dau ture in sufragerie si nu-mi vine s-o demontez.

Atunci nu-mi ramane dacat sa va tin la curent cu desfasurarea!
 

Back
Sus