Canoe transparenta

Smokey

Mic barcaholic
Mi s-a parut interesant:
http://www.woodenboat.com/forum/showthread.php?p=2167880#post2167880

WeeLassielaunched007.jpg
 
Buna, foarte fain. si eu am avut unul dar folia era de solar si lipita termic. Tu cu ce ai lipit-o ?
 
Caiacul lui Klimm poate sta langa oricare "impielitat" de pe afara. Evident folia de solar nu se compara cu PVC transparent de 0,4 folosit de Klimm. Avand in vedere ca Alin e tot clujean poate lua legatura cu Klimm. Cine stie poate se mai naste un "impielitat".
 
Buna, foarte fain. si eu am avut unul dar folia era de solar si lipita termic. Tu cu ce ai lipit-o ?
Baidarka lui Yost este cu folie PVC transparenta. Asa cum este "impielitatul" meu :) Am folosit adeziv de contact (un prenadez ceva mai bun) de la o firma care vinde mochete.
Alin am inteles ca se afla in Bucuresti acum? Daca nu, Aline, treci pe la mine si vezi despre ce vorbim. Am fost colegi de liceu, deci ne cunoastem
 
Apropos de canoe transparenta, David Bynoe are un plan gratuit; Tarn Canoe, cred ca Mihai, poate si eu , am dat odata link-uri catre ea. Arata filigran si este doar pentru lacuri.
Mihai avea un subiect deschis pe ambarcatiuni ultra usoare unde mentiona Our Boats - Geodesic AiroLITE Boats
 

Back
Sus