Caut skipperi!

Pentru cine ajunge in Constanta, dati va rog o fuga pana in portul Tomis si intrebati de dl. Constantin Lascu. Veti vedea care e atitudinea celor de acolo fata de acest OM. Veti vedea si ce barci are in proprietate sau in administrare dl. Lascu, veti cunoaste si oamenii grei care si-au lasat barcile scumpe exclusiv in grija sa. Asta vizavi de experienta sau "dotarea" celor care-l denigreaza.

In afara de asta, intrati intr-o discutie pe specific cu dl. Lascu, sa vedeti cum isi face oricand timp pentru barcagiii pasionati, fara sa stea sa socoteasca timpul consumat raportat la beneficii, cum fac atatia altii.
Ma bucur pentru dl. Constantin ca a ajuns sa faca ceea ce si-a dorit dintotdeauna, anume sa-si castige traiul exclusiv din pasiunea de o viata pentru barci si navigatie.

Ar mai fi foarte multe de povestit, dar nu are rost pe forumul unuia care si-a facut un obicei tocmai din a da in cap userilor valorosi. Concluzia e una simpla: se vede foarte clar ce fel de personaje il denigreaza pe dl. Constantin si ce fel de useri il lauda. Deci nu pot sa spun decat atat: RECOMAND CONSTANTIN LASCU.
 
Ma bucur mult ca acest topic a luat o turnura normala!Fara sa il cunosc pe domnul Lascu decat din povestirile lui Chiru si de ici de colo de pe forum,pot spune totusi:Jos Palaria!Genul acesta de oameni il admir mult de tot!
 
L-am cunoscut pe domnul Lascu si imaginea pe care mi-am format-o corespunde in mare masura cu toate mesajele pozitive pe care le-am citit despre dumnealui. Sunt convins ca este un om de omenie si de toata isprava. Insa pot admite ca poate avea si zile rele, sau pot exista oameni cu care sa nu rezoneze pozitiv (fara ca acei oameni sa fie oameni RAI). Pur si simplu este posibil asa ceva. Si daca ai plecat la drum cu un om cu care de la bun inceput nu exista o buna intelegere, lucrurile pot degenera. Eu cred ca oamenii care au scris ca nu s-au inteles cu D-l Lascu nu au mintit. Tot asa cum cred ca D-l Lascu este un om OK sau mai mult decat OK. Dar totusi este un om real, nu un super-erou de benzi desenate si poate avea stari si bune, si rele.
Si mi se pare OK ca au fost lasati sa scrie despre experientele cu D-l Lascu atat cei care au avut experiente pozitive, cat si cei care au avut experiente negative. Asta este, un om nu poate sa fie pe placul tuturor.
 
"Sunt convins ca este un om de omenie si de toata isprava. Insa pot admite ca poate avea si zile rele, sau pot exista oameni cu care sa nu rezoneze pozitiv"


“Without question the management of the crew will be the hardest part of my role as skipper. They come from different walks of life and have different motivations for being on the boat.”

https://www.clipperroundtheworld.com/newsitem/introducing-damian-parnham


Clipper Race 2013-14: Team Garmin's new skipper Ben Bowley sets sail on race four to Western Australia - Telegraph
 
Cu tot respectul, dar cand se vine pe forum si se arunca intr-un om respectat cu invectivele sarlatan, lichea, ticalos, nemernic etc etc, de catre niste useri fara absolut nici o contributie decat respectivul scandal, efectul va fi invers decat cel estimat de reclamanti. Asta in timp ce useri vechi, proprietari de barci, cu experienta nautica, cu contributii serioase pe forum sunt cei care spun numai de bine de dl. Lascu, in urma experientelor directe cu dumnealui.

Numai cine se misca in mediul privat stie ce greu e sa multumesti pe toata lumea. Poate a avut si nea Lascu greselile lui, dar nimeni nu merita sa fie batjocorit in halul in care a fost tratat acest om pe barcaholic.ro, culmea la initiativa si cu concursul adminului. Care admin vorbea de sus userilor ca "se descalifica", fara sa vada barna din ochiul lui, prin modul execrabil in care a "manageriat" scandalul.

Important e ca nea Lascu isi vede in continuare de treaba, ca in proverbul "nu mor caii cand vor cainii". Vom vedea peste ani unde a ajuns nea Lascu, timp in care vom mai numara destule scandaluri pe barcaholic.ro.

PS: apropo, subiectul topicului este de actualitate, dl. Lascu are in continuare nevoie de skipperi, chiar si amatori dornici sa-si imbunatateasca practica la vele. Asta deoarece numarul de ambarcatiuni a crescut, la fel ca si numarul pasionatilor care vin la Tomis, ori cursanti, ori amatori de plimbari cu vele. Deci cine e interesat il poate contacta pe dl. Constantin, datele de contact sunt pe website-ul scolii dumnealui.
 
Cu tot respectul, dar cand se vine pe forum si se arunca intr-un om respectat cu invectivele sarlatan, lichea, ticalos, nemernic etc etc, de catre niste useri fara absolut nici o contributie decat respectivul scandal, efectul va fi invers decat cel estimat de reclamanti. Asta in timp ce useri vechi, proprietari de barci, cu experienta nautica, cu contributii serioase pe forum sunt cei care spun numai de bine de dl. Lascu, in urma experientelor directe cu dumnealui.

Numai cine se misca in mediul privat stie ce greu e sa multumesti pe toata lumea. Poate a avut si nea Lascu greselile lui, dar nimeni nu merita sa fie batjocorit in halul in care a fost tratat acest om pe barcaholic.ro, culmea la initiativa si cu concursul adminului. Care admin vorbea de sus userilor ca "se descalifica", fara sa vada barna din ochiul lui, prin modul execrabil in care a "manageriat" scandalul.

Important e ca nea Lascu isi vede in continuare de treaba, ca in proverbul "nu mor caii cand vor cainii". Vom vedea peste ani unde a ajuns nea Lascu, timp in care vom mai numara destule scandaluri pe barcaholic.ro.

PS: apropo, subiectul topicului este de actualitate, dl. Lascu are in continuare nevoie de skipperi, chiar si amatori dornici sa-si imbunatateasca practica la vele. Asta deoarece numarul de ambarcatiuni a crescut, la fel ca si numarul pasionatilor care vin la Tomis, ori cursanti, ori amatori de plimbari cu vele. Deci cine e interesat il poate contacta pe dl. Constantin, datele de contact sunt pe website-ul scolii dumnealui.


Constantin Sailing | Constantin Sailing

https://www.facebook.com/ConstantinSailing?fref=ts
 

Back
Sus