Club nou de yachting

Excelenta idee aceasta "maieutica". O sa o defalchez:

de ce vreti sa va faceti voi club?

1. Ca sa invatam navigatie de la prieteni
2. Ca sa beneficiem de reducere la inchirierea unui yacht
3. Ca sa iesim la o bere cu prietenii animati de aceeasi pasiune

La ce v-ar folosi un club inregistrat oficial, cu o gramada de obligatii si un minim de beneficii?

Aici cred ca trebuie sa raspunda Captan. Pe mine ma intereseaza de fapt primul punct, iar la punctul asta as participa ca sa ma fac util clubului.

La ce va trebuie exact?[/U]

Am raspuns la inceputul postului.
 
pumni?? cu Vali?? pune repede pe youtube sa vedem si noi in reluare!! cred ca eram la munca imi vedeam linistit de treaba mea.
 
Excelenta idee aceasta "maieutica". O sa o defalchez:
1. Ca sa invatam navigatie de la prieteni
2. Ca sa beneficiem de reducere la inchirierea unui yacht
3. Ca sa iesim la o bere cu prietenii animati de aceeasi pasiune
...

Si pt toate astea trebuie sa faceti acte???

Un club organizat formal este folositor daca se intentioneaza, intr-un fel sau altul, o interactie cu niscaiva autoritati: fie ceri fonduri europene (sweet dreams!), fie ceri statut de utilitate publica (sweet dream again), fie te afiliezi la o federatie si organizezi regate! Altfel nu e mai nimic decat o alta forma fara fond, s-au tot vazut cazuri!
Sau pur si simplu, cum spunea colegul de mai sus, ne dam mare ca santem club de iahting! Vorba lui Tanase: Si cu asta ce-am facut?

PS: inca un uz pt un club inregistrat: poate organiza scoala de iahting, asta daca nu cumva se schimba reglementarile si se va cere SRL obligatoriu.
 
Ultima editare:
Si pt toate astea trebuie sa faceti acte???

Un club organizat formal este folositor daca se intentioneaza, intr-un fel sau altul, o interactie cu niscaiva autoritati: fie ceri fonduri europene (sweet dreams!), fie ceri statut de utilitate publica (sweet dream again), fie te afiliezi la o federatie si organizezi regate! Altfel nu e mai nimic decat o alta forma fara fond, s-au tot vazut cazuri!
Sau pur si simplu, cum spunea colegul de mai sus, ne dam mare ca santem club de iahting! Vorba lui Tanase: Si cu asta ce-am facut?

Imi permit sa-ti amintesc ca nu a fost a mea ideea cu clubul.
Nu sunt interesat (cel putin deocamdata) sa deschid un club.
Nu sunt eu cea mai nimerita persoana sa discut asta.

Cat despre "fie ceri fonduri europene (sweet dreams!)" fundatia mea a desfasurat peste 20 de proiecte europene: http://www.fundatiah.ro/index.php?page=ro/projects.php

Dar asta e alta discutie.
 
Si pt toate astea trebuie sa faceti acte???

Un club organizat formal este folositor daca se intentioneaza, intr-un fel sau altul, o interactie cu niscaiva autoritati: fie ceri fonduri europene (sweet dreams!), fie ceri statut de utilitate publica (sweet dream again), fie te afiliezi la o federatie si organizezi regate! Altfel nu e mai nimic decat o alta forma fara fond, s-au tot vazut cazuri!
Sau pur si simplu, cum spunea colegul de mai sus, ne dam mare ca santem club de iahting! Vorba lui Tanase: Si cu asta ce-am facut?

noi de fapt asemuim aparitia clubului nostru cu aparitia ortodoxismului. un individ a avut niste idei revolutionare pe care le-a transpus in realitate si efecte mai sunt si dupa 2009 ani. de fapt facem un club ca peste inca 2009 ani sa fie o adevarata putere. Sa ne cerem drepturi sa facem smecherii adica sa devina o afacere de extrem succes.
O flotila de mini barci proiectata si construita de Impaiatu cu tunuri cu torpile cu alea alea. ce sa mai iti zic. cu armate si paramilitari. doar stii ca cel mai mare serviciu secret a fost biserica. ei bine cu acesta ocazie iti zic ca o sa pice pe locul 2.
 
Ultima editare:
asa ca sa ne dam mari!! MULTUMIT?? ca vreau sa imi fac televiziune sa pacalesc fraierii sa dea bani sa imi iau yacht de 5 milioane de coco si elicopter de inceput. Visez la un portavion atomic sa ridic Romania pe cele mai inalte culmi ale capitalismului salbatic. Sa devina o forta galactica in yachting.
in bucuresti a plouat de au pierdut astia trotuarele chirurgului. nu or sa mai vada astia sa puna borduri si atunci necaz ca nu-si mai iau spagi!!

noi de fapt asemuim aparitia clubului nostru cu aparitia ortodoxismului. un individ a avut niste idei revolutionare pe care le-a transpus in realitate si efecte mai sunt si dupa 2009 ani. de fapt facem un club ca peste inca 2009 ani sa fie o adevarata putere. Sa ne cerem drepturi sa facem smecherii adica sa devina o afacere de extrem succes.
O flotila de mini barci proiectata si construita de Impaiatu cu tunuri cu torpile cu alea alea. ce sa mai iti zic. cu armate si paramilitari. doar stii ca cel mai mare serviciu secret a fost biserica. ei bine cu acesta ocazie iti zic ca o sa pice pe locul 2.

Astea sunt si ideile lui Captan si rou01 sau doar ale tale?
 
cum scoate unu niste idei mai traznite ca sa nu zic mai imbecile rapid moare tot!! de ce va doare atat ca vrea unu sa faca un club??? sa va doara ca a plecat ala cu un miliard de euroi si il doare la bascheti in caz ca poarta.
Nu mai purtati de grija nici lui captan nici lui robert. isi poarta ei si singuri. iar daca nu vreti sa intrati intr-un club nu va baga nimeni cu japca. Ori sa inteleg ca sunteti inscrisi in alte cluburi si va e frica de concurenta???
 
Ultima editare:
Inca o furtuna intr-un pahar cu apa tocmai se incheie :), dupa cum spuneam pe noi politica ne omoara. Pe tot topicul asta n-am vazut scris aproape nimic de barci si navigatie, mai ales ca suntem la sectiunea veliere :(. Asa ca mai bine locul topicului ar fi la discutii pe uscat, sau servicii conexe etc, fiindca nu aduce nimic interesant pentru velistul pasionat. Parerea mea , hac! :eek:
 
Ce păcat că e imposibil a ne da cu barca, a naviga şi a ne bucura de libertatea sălbatică a întinderilor albastre, întrucât nu ne putem pune de acord cum să înfiinţăm cluburile care să ne permită acest lucru!
 
Inca o furtuna intr-un pahar cu apa tocmai se incheie :), dupa cum spuneam pe noi politica ne omoara. Pe tot topicul asta n-am vazut scris aproape nimic de barci si navigatie, mai ales ca suntem la sectiunea veliere :(. Asa ca mai bine locul topicului ar fi la discutii pe uscat, sau servicii conexe etc, fiindca nu aduce nimic interesant pentru velistul pasionat. Parerea mea , hac! :eek:

Da bre d'aia am zis ca e mai bine cu caruciorul de butelie. Dar voi nu, nu, si nu. In plus ar fi si mai simplu de dotat CLUBUL iar zestrea de fieratanii nu ar naste in veci discutii, si nici nu ar avea nevoie de popularizare, implicit efort de imagine si p.r..
 
super tare

hai ca dau si eu una tot de duminica :), hai 2 :)
 

Atașamente

  • DSC05082.jpg
    DSC05082.jpg
    74.6 KB · Vizualizări: 47
  • DSC05138.jpg
    DSC05138.jpg
    72.1 KB · Vizualizări: 44

Back
Sus