Ghid Dunare (carte)

Am citit acum ceva timp intr-o discutie aici pe forum despre o carte scrisa de un roman (acum multi ani) in care era descrisa Dunarea dar nu mai stiu exact cum se numeste si nici nu mai gasesc discutia respectiva. Ma poate ajuta cineva, va rog ?

Multumesc

P.S. am sa cumpar aceasta carte dar as vrea sa citesc si cartea despre care vorbeam mai sus.
 
Eu unul n-am vazut si nici nu stiu de vreo astfel de carte. Pe vremea lui Ceasca Dunarea era tabu iar dupa cine sa se mai ocupe?!

Care credeti ca ar trebui sa fie informatiile necesare de prezentat intr-o asemenea carte? Ce-ati vrea sa gasiti intr-un asemenea ghid?
 
Rutiera Dunarii nu te ajuta ?

S-a mai discutat despre asta aici si concluzia a fost ca nu prea e utila pentru navigatia de agrement.

In atas am pus doua poze pentru comparatie: Rutiera vs. Ghidul Dunarii din Ungaria.
 

Atașamente

  • interior Ghid Du&#11.jpg
    interior Ghid Du&#11.jpg
    85 KB · Vizualizări: 136
  • Dunarea mm 72-70..jpg
    Dunarea mm 72-70..jpg
    48.4 KB · Vizualizări: 120
Ultima editare:
Pe mine m-a ajutat. Are semnalizarile si profilul Dunarii + RND complet. Alta harta mai desteapta nu am gasit. Poate imi schimb parerea dupa ce vad ultimul release de la Navionics.
 
update navionics

anul acesta am facut upgrade (prin martie) la harta de pe modelul meu de Humminbird 798, fata de anul trecut unde aveam doar canalele principale, sunt extrem de multumit mai ales daca imi salvez si intrarile corespunzatoare pe lacuri.
 

Atașamente

  • 360-46121.jpg
    360-46121.jpg
    258.8 KB · Vizualizări: 98

Back
Sus