Harti performante pentru Delta

Dragilor, ajutati-ma cu informatii ref. harta performanta DD (canale, culoare de trcere, ) in cel mai mic detaliu.
Unde as putea gasi asa ceva? Sunt incepator, am un romcraft 510 cu un Honda/30hp si in toamna acesta as vrea sa fac Delta, ma puteti ajuta?
Moltumesc mult.:skip:
 
Dragilor, ajutati-ma cu informatii ref. harta performanta DD (canale, culoare de trcere, ) in cel mai mic detaliu.
Unde as putea gasi asa ceva? Sunt incepator, am un romcraft 510 cu un Honda/30hp si in toamna acesta as vrea sa fac Delta, ma puteti ajuta?
Moltumesc mult.:skip:

Pot sa te ajut cu o informatie: eu folosesc ViewRanger pentru Symbian GPS Software from ViewRanger | GPS Apps for Adventure si este destul de bun. Pe mine m-a ajutat mult...
 
Pe iPhone mi-am luat o aplicatie de la navionics care mi-a fost recomandata de un căpitan pe vapor dar nu am testat-o insa mi-am comandat si un GPS garmin etrex 20 ca e rezistent la apa si mi se pare mă comod decât sa risc sa îmi ud, pierd iPhone-ul


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Salut,spune-mi si mie cum obtin harta delta de la view ranger k nu am vazut Rominia pe hartile care le vind ei?:confused:

Harta este "default" cea pe care "se uita" softul, Open Street Map. Nu trebuie cumparata. Se downloadeaza on-line si poti sa o tii in cache. Inainte de tura te joci (plimbi !!!) cu degetul pe telefon, intr-o retea wireless si-ti incarci harta in cache, pt ca in tura sa nu depinzi de semnal... Cele care se cumpara sunt "premium" si Romania nu este printre ele, evident !!! Dar hartuta de care spun este buna in proportie de 95 - 98 %. Navionics-ul l-am testat pe zone pe care le stiu cu ochii inchisi... nu are informatie suficienta. Garminul l-am vazut la expozitia din portul Tomis saptamana trecuta. Ce am vazut este subtire comparand cu ce stie ViewRanger-ul. Este bun pentru navigatie Razelm & Mare, nu prea pentru Delta.
 
Pai dacă o sa am 3 sisteme de orientare o sa pot face o comparație între ele cand o sa mai am ocazia sa merg in delta si un plus de siguranță in caz ca pica unul ( baterie descarcata sau alte probleme). Oricum, multumesc pentru link. Din ce am avut este destul de actualizarea harta la viewramger si are si denumiri de canale si lacuri, ceea ce la navionics nu am văzut !


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pe iPhone mi-am luat o aplicatie de la navionics care mi-a fost recomandata de un căpitan pe vapor dar nu am testat-o insa mi-am comandat si un GPS garmin etrex 20 ca e rezistent la apa si mi se pare mă comod decât sa risc sa îmi ud, pierd iPhone-ul


Sent from my iPhone using Tapatalk

Harta Navionics pt. iPhone (sau alte smartphoneuri) e ok pentru jucat la terasa sau cand te plictisesti, sa faci un traseu, sa-ti inregistrezi un traseu. Dar nu trebuie sa te bazezi pe ea (defapt pe scula), mai ales in situatii nasoale: ploaie, vant, valuri, panica. Ca acoperire are zonele de navigatie maritima, Marea Neagra in general nu e prea bine reprezentata, cu exceptia Istanbulului.
 

Back
Sus