La ski cu caiacul

Sambata trecuta am plecat la Brasov sa facem revizia si sa schimbam distributia la Subi Forester (costul este la juma' decat in Bucuresti).
Daca tot am ajuns acolo ....era tare pacat (ma gandeam eu) sa nu verificam daca a inghetat sau nu lacul Bolboci .... asa ca am plecat cu Toni un coleg de la munca (are un RIOT EDGE 14.5) si de la Brasov l-am luat pe Ulise proaspat posesor de Brittany din ABS (un material foarte smecher, lucios aproape ca fibra si rezistent aproape ca polietieina ....dar si cu un pret pe masura $$$).
In timp ce se intampla revizia am tot testat o cafenea foarte faina din Brasov ("La Biblioteque") pe care o recomand ... apoi, am plecat increzatori catre cabana Boboci trecand prin pasul Dichiu pe langa Cuibul Dorului :)
Am ajuns acolo sambata seara cu gandul ca duminica ne dam si apoi plecam acasa ....
Atat doar ca duminica dimineata Subi era intr-o groapa de zapada de vreo 50 de cm care taman se pusesera peste noapte :) .... si atunci a inceput distractia .... de plecat, am reusit sa plecam de abia miercuri, pe drumul catre Moroieni- si de foarte multe ori le-am multumit in gand baietilor cu ochi oblici de la Subaru pentru ce minunatie de masina au facut.
Imagini despre cum a fost puteti vedea aici:

La ski cu caiacul 8 - 12 decembrie 2012 | Facebook

Un scurt reportaj despre cum am scapat din munte:
http://www.youtube.com/watch?v=gftDTUrDz_I&feature=player_embedded


O zi blanda si senina,
Radu
 
da mai baieti,dar ca la orice parte rea,exista si una buna,sinteti vedete tv,multi dau bani grei pentru asta.:)
merita pentru zapada si peisaje,o asa aventura!
sanatate....restul se rezolva!
 
Da, Ulise Galu ....
Nea Nicu care parte rea? ...
Totul a fost distractie ... zau ne-am dat duminica, ne-am dat luni, si ne-am dat fi si marti -cand a fost soare- daca nu credeam ca trebe sa ajunga utilajele dintr-o clipa in alta :)
 
Ultima editare:
Ce combinatie ciudata: caiace si zapada. Toata lumea pleca la ski, numai unii la plimbat pe apa. Cred ca numai tizulului Ulise i se parea o combinatie normala, simtindu-se ca in Alaska.
 
Vicentiu, stii si tu ca normalitatea se raporteaza la persoana, in ceea ce ma priveste de 1 Decembrie am fost cu caiacele la mare impreuna cu Viorel si cu familiile, :) asa ca sincer mie mi s-a parut normal sa ajungem la lacul Bolboci :)
 

Back
Sus