Legenda Dunarii la TID 2012

Bravos domnilor, am uitat cu totul de voi. Mii de scuze. O intrebare am pt bucatarul vostru: Ce mama draq ai ma pe cap ??? De foarfeca nu ai mai auzit ?? Drum bun shi vant in pupa, va saluta TzuTzu. Sper sa ajung shi eu pe 1 la Tulcea
 
La indemnul colegului de forum,dupa studii aprofundate,Razvane iti mai spun inca o data urarea mea, mare cat un blog: "La multi ani,Capitane!"
 
Ultima editare:
Apatin, prima oprire din Serbia:
http://www.youtube.com/watch?v=R8MWjrx45_g&feature=related

A urmat Croatia(prima participare la TID prima nota de 10 ptr.organizatori) si usor,usor a inceput tigania.Deocamdata culmea acesteia este ca acum cateva zile cand i-am vizitat pe baieti la Russe,din cauza lacomiei si arogantei organizatorilor bulgari am gasit TID-ul scindat in TID SI TED(Traditionala Excursie a Dunarii).Si inca nu s-a terminat ...
 
Apare in reportaj la 01:26 si la 02:40 pentru cateva momente si Legenda Dunarii.
Fara vant, baietii trag la galere din greu :)
 
In film apare si echipajul "Fluturele romanesc" pe la minutul 1'03". Denumit astfel datorita stilului caracteristic de a padela in contratimp, asemanator fluturelui :)
 
Am ajuns acasa. Aventura s-a terminat. A fost minunat, sunt foarte multe de spus, de povestit si nu in ultimul rand de analizat. Acum ma duc sa testez un dus cu apa calda, care din Serbia nu a mai existat in taberele TID si cum apa rece nu era ademenitoare am facut baie in Dunare in ultimile trei saptamani, apoi incerc sa dorm in pat sa vad daca mai pot, sunt multe luni de cand savurez salteaua autogomflabila. Sper maine dimineata sa nu incerc sa trag de cuiele de la cort in speranta ca trebuie sa plec mai departe sa fac etapa. Echipajul de pe Legenda Dunarii va doreste o noapte cat mai buna.
Din pacate, de aceasta data de pe uscat;
Capitanul.
 
L-am vazut in weekend pe dl. Legendarul dand un interviu pe malul apei. Felicitari! Anul asta vad ca ai nostri au participat cu ditamai barca :)
Daca o tineti tot asa, in 2 ani o sa mergeti cu vaporul :))
 
Asta este cea mai mica pe care am avut-o momentan si ne-am temut ca daca era prea mica luam viteza prea mare :)) . Din cand in cand mai da si din urechi.
 

Back
Sus