MARSUL AMBARCATIUNILOR PE CANALUL CAMA

Am privit cu atenție fiecare barcă si fiecare fată :) Merci Florio pentru relatare!

Cu placere :) .
Ziua a fost atat de plina incat nu ne-a mai ramas timp sa testam Klepperul cu vele, pe Dunare. Ramane placerea pentru data viitoare, precum castigurile reportate. Si tot ca la loto, evident, interesul creste ;)
 
Adi, noi eram acolo de la 6 dar stateam la o cafa fie in barca Capitanului, fie pe ponton. Fanfara nu ajunsese iar covorul rosu inca era la uscat dupa ploile anterioare :)
 
Vezi Adi, de ce solicitam inscrieri? Ca sa stim unii de altii si sa stabilim ce si cum. Paznicul nostru a ajuns la ponton la 10 caci se dusese sa faca cumparaturile pentru borsul de peste deci nu stiu pe cine ai intrebat tu.... Alta data fii mai curajos caci doar esti la tine acasa :) . Asta e si ideea acestor intalniri sa ne cunoastem si sa mai invatam lucruri noi. Eu cel putin de fiecare data am mai cunoscut cate un tovaras nou ceea ce denota ca dinamica grupului e pozitiva.

Cand am ajuns prima data la 9 am vorbit cu paznicul de la ponton si habar nu avea de vreo actiune,pe voi v am vazut pe apa v am ajunns din urma pana la pod, de fapt v am depasit incet co o barca open Molinari,am intors am vorbit cu Dan pe care l cunosc din liceu am fost colegi (el mai mic)Mugurel mi a spus ca vor mai fi actiuni am salutat din nou si plecat.Eu am "crescut" pe canalul plantelor cunosc fiecare metru patrat.Sunt convins ca as fi primit o barca daca ceream(multumesc )am si eu doua deci puteam si eu oferi,in open intra lejer 6 persoane sau 4 sa stea in ce pozitie vor ei.Pacat ca nu am sunat,am numarul de telefonal organizatorilor si ei pe al meu.Data viitoare ma voi inscrie "oficial".Felicitari pentru iesire.
 
Multumesc celor care au participat la tura noastra, multumesc Florio pentru poze si recenzii si data viitoare vom fi si mai multi se pare. Marius sa stii ca ne-am gandit la tine in timp ce eram cu scrumbia intre dinti !!!! :)
 
Eu nu gasesc vina nimanui mai ales organizatorilor,mie mi se pare ciudat ca,la cate barci sunt la pontoanele alea "miscarea" giurgiuvenilor a fost infima,eu de bine de rau am venit din bazin,in canal chiar daca nu vazusem ceva foiala care ar precede un eveniment,am venit cu placere,m am bucurat ca evenimentul s a tinut,am iesit pe apa,am vazut barci frumoase oameni bine dispusi si ma am bucurat.Este chiar ciudat sa trecem unul pe langa altul de doua ori pe zi si sa "vorbim" scris .La urmatoarea intalnire (sper sa aflu in timp util)ma voi inscrie oficial.Felicitari pentru iesire,si eu m am bucurat de ea chiar nefiine participant ci doar spectator.
 
Covor rosu??? nu am nevoie dar nici nu umblu la Dan pe ponton de capul meu,Sti ce regret? ca am fost printre putinii Giurgiuveni interesat de eveniment si de data asta nu am reusit sa particip sa cunosc oameni noi,am venit...si am plecat cum am venit.Alta data.
 
Am revazut cu drag pozele de la aceasta actiune si am realizat ca practic a fost ultima posibilitate de a naviga pe canalul Plantelor de la un capat spre celalalt. Intre timp in zona podului Bizetz a aparut ( si va ramane ) un baraj care va separa cele doua portiuni. Asa ca am scris istorie- n-am fost primii, dar am fost ultimii ..... :)
 

Back
Sus