Nominalizarile pentru Barcaholicul Anului 2012

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Florio si noi, se pun doua voturi nomade, sau doar unul?..:)

Asta e nebunia site-ului : ne votam reciproc :)
Trebuie sa fi sughitat mult in ultima vreme, fiindca v-am pomenit din doua in doua zile. Chiar ieri discutam cu Bogdan Buciu despre voi.
Cred ca in curand va aparea un film al ultimei voastre iesiri , chiar daca v-a suparat software-ul GoPro .
Daca nu te-ai mobilizat inca sa faci filmul, te mai sprijin eu cu un argument: la poze te vei uita rar, insa filmul succint al aventurilor il vei privi mai mereu cu mare drag.
Asta e din trairile personale, fiindca n-am apucat sa povestesc multele escapade pe apa din 2012, poze am un noian si n-am apucat sa le sortez macar, insa cand vizionez singurul film facut pe la inceputul sezonului, imi creste inima de bucurie :) .
 
Asta e nebunia site-ului : ne votam reciproc :)
Trebuie sa fi sughitat mult in ultima vreme, fiindca v-am pomenit din doua in doua zile. Chiar ieri discutam cu Bogdan Buciu despre voi.
Cred ca in curand va aparea un film al ultimei voastre iesiri , chiar daca v-a suparat software-ul GoPro .
Daca nu te-ai mobilizat inca sa faci filmul, te mai sprijin eu cu un argument: la poze te vei uita rar, insa filmul succint al aventurilor il vei privi mai mereu cu mare drag.

Asta e din trairile personale, fiindca n-am apucat sa povestesc multele escapade pe apa din 2012, poze am un noian si n-am apucat sa le sortez macar, insa cand vizionez singurul film facut pe la inceputul sezonului, imi creste inima de bucurie :) .

"Southern Breeze - 2012" este editat, doar ce am terminat ieri, si se afla acum "in cuptor" la compresat pentru varianta Web. Acest nou "video diary" are 56 de minute si compresarea dureaza 14 ore si un pic... Deseara cind ma intorc de la coasa il urc pe Vimeo, pana il mai bibilesc si aia, de abea maine va aparea pe ecrane...:)

Am pierdut mai mult de o treime din material pentru ca una din camerele GoPro s-a suparat si a "inghetat" luand cu ea si card-ul respectiv care a devenit imposibil de recuperat. Cand moare un card de 64Gb te ustura pana la maduva ca incap multe pe el... si toate-s duse. Atat GoPro cat si SanDisk, evident, nu isi asuma nici o raspundere, in ciuda valului de email-uri. SanDisk s-a oferit sa inlocuiasca card-ul! Pai, la ce bun imi este mie un card nou? Eu continutul voiam sa-l recuperez. Am incercat cateva tipuri de "file recovery software" dar n-a mers nimic. Asta e, duse sunt acele imagini, cele mai multe cu caiacul in miscare, cateva subacvatice, etc. Pana la urma, a iesit acest video diary si asa. Te asteptam maine la "premiera"..:)

In privinta voturilor, initial voiam sa-l votez pe Alex470 pentru escapada lui solo pe timp de iarna, dar cum nimeni n-a mai votat pentru el n-am vrut sa irosesc votul si mi se pare cel mai potrivit sa ti-l acord. Motivele au fost deja prezentate de altii mai harnici in ale scrisului.

Intretinerea unui caiac demontabil si a echipamentului in general dupa utilizarea in mediul marin necesita timp. U-boat-ul se afla inca desfacut in docul uscat al santierului naval (in sufragerie) si materialele de expeditie sunt insirate efectiv in tot apartamentul, de la baie, la bucatarie (trebuie sa ocolim sau sa sarim peste vreu scaun, padela, cort, trusa de scule, tevi de catarg, cand ne miscam prin casa) dar asta ne ajuta sa pastram intact spiritul expeditionar chiar si in garnizoana...:)

Macar de-am fi fost in concediu! Asa, de cand a inceput anul si ne-am intors din Everglades, de dimineata pana seara servici, seara intretinere materiale pana la ora 23:00 si noaptea editare la video diary. Ne vom odihni pe lumea cealalta...:)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Back
Sus