Refularea...o varianta

Pentru ca saptamana aceasta s-a scris atata pe subiecte profund antagonice , legate de caracterul uman si nu numai, si pentru ca adrian.n ne-a "speriat" putin cu Thread-ul "si acum...", propun sa ne asternem aici toate (anti)sentimentele pe care le avem indiferent de orice...

Asa poate curatam thread-urile de polemici personale si scapam si de angoasa ca acest forum ar putea deveni altceva decat trebuie sa fie.

Am sa incep chiar eu:

Nu suport infatuarea si superioritatea afisata. Sunt satul de tot felul de trogloditi necivilizati (scuze pentru pleonasm - dar asa imi vine sa le zic) , pe care ii vad peste tot, care cred ca e de datoria lor sa ne invete pe noi ce e bine si ce nu, cu pretentia de adevar absolut. Si nu m-am gandit niciodata de cand citesc forumul asta ca voi da de ei si pe aici.

Sper ca lucrurile se vor schimba cat de curand, ca e pacat...tare pacat de lucrurile minunate care se intampla pe forum.

Asa ca descarcati-va nervii aici, ca sa putem discuta in rest numai despre ceea ce iubim cu totii: barci,vele si apa.

Si ca incheiere, un citat pe care ni-l spunea un profesor la facultate, dupa ce am luat licenta si ne pregateam sa luam viata in piept:

"Este o mare nenorocire sa nu ai atat de mult spirit incat sa vorbesti ce trebuie si atata minte incat sa taci cand trebuie." - De La Bruyere
 

Back
Sus