salut

Eu personal iti recomand:

1. un rezervor care sa iti asigure autonomia dorita.

2. Sa citesti pe forum despre motoarele de barca.

3. Sa formulezi intrebarea astfel incat sa intelegem:
a.) despre ce vorbesti
b.) ce doresti sa stii
 
Probabil noul nostru coleg vrea sa spuna ca un motor de 40 CP ar trebui sa consume 15 - 17 (maxim 20) litri de benzina pe ora, cei 30 pe care-i indica el fiind putin cam stresanti, nu? :)
Pentru a emite pareri despre scaderea consumului, cred ca ar trebui sa stim ce fel de motor este (2T sau 4T si, in afara de marca, cel putin anul de fabricatie), ce elice are si pe ce barca e pus.
 
Ultima editare:
Stresanti cum nu. Da ce ar fi sa va intreb si eu "Am o dacie. consuma 20%. ce pot sa fac?" De unde sa stie forumul daca e Dacia 1100 sau Logan nou? Poate e papuc din 1980 incarcata cu 3 tone si remorca cu lemne cu alte 3 tone dupa ea, trasa la deal.
 
Hei... Sa fim mai ingaduitori :).
30 l la ora pare cam mult. Pentru a te ajuta, da-ne detalii despre motor,OK ? Ce tip de motor, generatie, numar de pistoane...
De ex. Eu am un Mariner (Mercury) tot de 40 cai de prin 89-90, in doi timpi. Consuma cam 15 l la ora.
 
am un motor mercury de 40 de caii si consuma cam 30 la ora.poate sa-mi spuna cineva ce as putea sa fac?
multumesc
Da-i foc ! Cu tot cu ..... caiiiiii lui !

Glumesc , evident . Ba , daca ma gandesc bine , ..... nu !

Acum serios vorbind , nu-i da foc . Arunca-l in Dunare .
Te inteleg perfect , traiesc acelasi cosmar cu un Grand Cherokee . L-as arunca , da-l dracu , da' nu scap de impozit . Asa ca il mai tin o vreme .......
 

Back
Sus