sambata 16 Mai 2010 pe Sangov

Din cauza de cod galben (vreme troasta) ne-am hotarit sa aminam pe duminica iesirea pe Snagov. Ramine aceasi ora si acelasi loc.
 
Din cauza de cod galben (vreme troasta) ne-am hotarit sa aminam pe duminica iesirea pe Snagov. Ramine aceasi ora si acelasi loc.

Ia te uita Adriana, ce previziuni se arata aici !
Aceleasi ca si pentru astazi, sambata. Insa eu incapatanat fiind, le-am nesocotit si bine am facut, fiindca s-a dovedit a fi o zi superba. :D

la fel le-a nesocotit si BogdanBuciu si asta i-a adus atata satisfactie cat sa-i radieze figura ca un reflector de stadion :) . Dupa concursul caiacistilor lui, a incercat prima data velele, si l-am vazut mega-incantat ! Dar asta v-o povesti-o el singurel.
 
Ultima editare:
am mini-povestit aici.
Nu tineti asa mult cont de previziunile meteo, eu de trei ani de zile am reusit sa nu aman niciun antrenament din cauza vremii, se gaseste oricand o fereastra de o ora pentru vaslit, mai ales cu barcutele voastre stabile. Cat despre ploaie, nu exista cand ai perspectiva unei udaturi totale :D (o farama de intelepciune din padelaria operativa |nu cea speculativa| ).
Have fun duminica, noi am avut sambata dimineata, la pranz dar mai ales seara cu DanutaZpr. Maine trebuie sa ma odihnesc, participantii la concertul AC/DC vor face asta luni.
 
Probabil ca asa a fost in Bucuresti, dar sa stiti ca la Ploiesti incepind cu ora 11, a tot dat reprize de ploaiesia bautvintul , nu am ratat nici una, drept urmare m-am pricopsit cu o usoara raceala. Am la activ si torentiala aia cu trasnete si piatra de joi, care m-a prins pe bicicleta in drum spre casa, in 7 minute , m-a udat de am stor hainele de pe mine, si daca era doar apa de ploie mai era o treaba, dar am primit de la masini cantitati imense de apa iesita din canalizarea colmatata si nu vreti sa stiti cum mirosea :) Asa ca cel putin aici, avertizarea de la ISU s-a potrivit.
 
Nu stiu cum este pe la voi acum, dar aici de la 7 dimineata e un soare superb si cer senin, nu stiu cit o sa tina, dar se pare ca nu e ca in prognoza ai de pe net.
 
Iaca e o zi superba...dar SUPERBA , asa ca data aviatoare plusati si pe instinct, nu numai pe stiri :)
 
Ai dreptate, a fost o zi superba, si timp de 3 ore am tras un antrenament in conditi de Vogalonga, cu vint si valuri :)
Erou a fost zaad, care s-a descurcat superb cu valurile si vintul si a tras mai bine ca noi. Chiar ne-am intersectat si cu un velier :) care se bucura tare de vint. Asa ca pina la urma a fost bine, chiar daca ne-am dus mai tirziu. Acum speram sa fim primele barcaholice care va termina Vogalonga :)
 
Shindo si Lfy adepte ale instruirii rapide (adica sa taie coada cainelui dint-o data sau a aruncarii copilului in apa ca invata el sa inoate :cool::cool: )
pentru cine se apuca de caiac recreational (ca mine) si doreste o evolutie rapida (sa ne invatam cu mediul in 2 lectii) le recomand sa ia legatura cu fetele ;) !
Daca sunt de pe forum cred ca nici nu ii taxeaza :rolleyes:
A fost iarasi frumos cu vant destul de puternic si valuri nu foarte mari dar repede incretite de vant iar unde era spatiu neaparat aproape ca nu puteai inainta, dar si cand ne-am intors ....:banana::banana: ... surf curat...
ne-am intalnit cu 2 baieti cu un bic sit-on-top, aveau de toate pt camping si dupa o discutie pe mijlocul apei, atunci ar fi fost interesant de facut niste poze, ne tineam unul de altul, 3 caiace sa nu ne rastoarne vantul, cat am stat de vorba cateva minute ne-a dus ceva pe apa. Dupa vre-o 2 ore, la iesire, chiar langa pontonul pe care intrasem noi si evident acum ieseam o pusesera de un foculet cu 2 pesti la protap si o cana de cafea . Tocmai ne povesteau o calatorie pe Razelm (valuri adevarate) dar nu am mai putut sta din pacate... Le-am spus de noi si sper sa apara si ei.
 
Wow ce ma bucur pentru tine Zaad, ca in scurtul timp de cand esti proprietarul acestei jucarii minunate, ai gustat din toate aceste particularitati; valuri, vant, taifas in larg (fiecare din ambarcatiunea lui) si mai ales senzatia de surf :rock:
...Le relatezi ca si cum apa,vantul, valul, caiacul si padelele, parca au fost inventate special pentru tine, special pentru a-ti provoca bucuria simpla de a trai ... Asta e spiritul... Ave'nTure !

...Baga mare (padela-n apa, bineinteles :p)....abia astept sa te cunosc pe ape ...( vezi, o declar public !) :p
 
Ultima editare:

Back
Sus